Speciál o studijnícho oborech Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Pomůcky při učení

Články s tímto tagem

Naučte se učit! Vydáno:20.3. 2014 8:35

Naučte se učit!

Učení – mučení. Průpovídka, která se studentům dere na rty tím častěji, čím blíže je nějaká více či méně životně důležitá zkouška. Aby však bylo učení více právě učením nežli nutným zlem, připravili jsme pro vás pár tipů, jak ho učinit efektivnějším, rychlejším a kdo ví – třeba i zábavnějším.

Jak se efektivně učit: deset dobrých a špatných způsobů Vydáno:18.3. 2014 9:01

Jak se efektivně učit: deset dobrých a špatných způsobů

Vědci z univerzity v Kentu zkoumali, jak efektivní jsou jednotlivé studijní strategie. Ukázalo se, že ty nejpoužívanější způsoby jsou také ty nejméně účinné.

Tipy pro rychlejší učení a koncentraci Vydáno:30.5. 2013 5:05

Tipy pro rychlejší učení a koncentraci

Nutnost naučit se velký objem znalostí v krátkém čase jednou za čas potká každého z nás. Někdo si pomáhá škrtáním položek na seznamech, jiný zase doplňky stravy. Pojďme se podívat na přehled tipů, jak svou koncentraci zlepšit. (pozn.: článek byl 23. 3. 2014 aktualizován (lč))

Vyšší věk studiu nebrání Vydáno:11.6. 2012 5:33

Vyšší věk studiu nebrání

Fungující paměť je zásadním předpokladem kvalitního života každého z nás, ale ať chceme nebo ne, s rostoucím věkem je na ni čím dál menší spolehnutí. Za normálních okolností možná tento všeobecně známý jev ani nevnímáme. Poněkud více znát je to ale tehdy, kdy se musíme snažit vyrovnat svým výrazně mladším studijním kolegům a hlavně – požadavkům studia. Jak to tedy s tou pamětí s rostoucím věkem vlastně je?

Pět tipů pro rychlejší učení Vydáno:28.1. 2012 5:02
Aktualizováno:1.2. 2013 9:37

Pět tipů pro rychlejší učení

Ať už se učíte na přijímací zkoušky nebo na maturitu, jistě byste ocenili umět se naučit co nejvíce za co nejkratší čas co nejvíce znalostí. Jednoduše – být co nejvíce efektivní. Pojďme se podívat, co nám k tomu poradí psychologové. Pozn. Článek byl 1. 2. 2013 aktualizován. (kav)

Maturita: co ještě stihnete Vydáno:4.4. 2011 6:18

Maturita: co ještě stihnete

V některých případech se zdá, že čas letí rychleji, než ho stačíme smysluplně využít. Předmaturitní období je přesně takovým případem. Naše velkolepé plány na důkladnou přípravu jsou ve skluzu a někteří se již po ránu budí s divným pocitem v žaludku. Dobrá zpráva: stále se toho dá dost stihnout!

« Přecházející 1 2 3 Následující » Aktuální stránka: 1 Článků celkem: 17

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu jednatele serveru VysokeSkoly.cz zakázáno. ISSN 1214-4312

Copyrights: VysokeSkoly.cz
Design:divDesign.cz
2000 - 2014