Podniková ekonomika

Vyzkoušejte si den v kůži studenta Fakulty podnikohospodářské VŠE!

Fakulta podnikohospodářská VŠE v Praze (FPH) připravila pro zájemce o studium akci „Na den studentem FPH“. V rámci ní vás čeká prohlídka školy, neformální popovídání si o studiu, programu a přijímačkách se stávajícími studenty, a samozřejmě taky účast na skutečné přednášce. Kdy? úterý 22. března 2022 od 12:30 do 16:00 – pro zájemce o program Podniková ekonomika …

Studujte čínské trhy v Českých Budějovicích

Zajímají vás zákonitosti největší světové ekonomiky? Chcete se v budoucnu stát podnikatelem v Asii? Umíte obstojně anglicky a nebojíte se učit ještě čínsky? Pak je specializace Čínské trhy určena právě vám.

Z posluchárny za katedru

Pro některé studenty nekončí jejich působení na vysoké škole promocí. Co je na přechodu z lavice před tabuli nejtěžší, jak překonával trému a v čem ho jeho studenti překvapili, prozradil Martin Špaček (26 let), student doktorského studia na Vysoké škole ekonomické a zároveň právě také začínající vyučující na vysoké škole.

Jak se zakládá klub plážového volejbalu? Rozhovor s Kristýnou Markovou

Jen co se oteplilo, sundali provozovatelé sportovních areálů nafukovací haly a odkryli své letní tenisové nebo beachvolejbalové kurty. Ne jinak tomu bylo i v pražských Střešovicích, kde v areálu Tatran působí klub plážového volejbalu Prague Beach Team. Ten byl založen za velkého přispění studentky Podnikové ekonomiky na VŠE v Praze Kristýny Markové (24), která je v současnosti i předsedkyní tohoto sportovního klubu.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management a marketing II.

A je tu druhý díl manažerských oborů. Dnes se podíváme na dalších šest vysokých škol. Opět zůstaneme v kruzích ekonomických, ale představíme si i obor soustředící se především na krizové situace.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management a marketing I.

Máte vůdcovské schopnosti? Jste rozený organizátor? Umíte strhnout lidi na svou stranu? Pak vás možná čeká slibná kariéra na manažerských a marketingových pozicích. V dnešním porovnání oborů vám ukážeme, kde jaké jsou v této oblasti studijní možnosti.