Pedagog

Pedagogické minimum: K čemu je a jak ho získat

Získání pedagogického minima rozhodně neznamená, že se z vás stává pan učitel nebo paní učitelka. Samozřejmě se můžete vydat i tímto směrem, ale tento druh vzdělání vám otevírá daleko více dveří než jen ty školní. Co je pedagogické minimum Pedagogické minimum je jednou z forem celoživotního vzdělávání a jako takové ho můžete absolvovat v jakémkoliv věku. Slouží …

číst více

Profesoři na prázdninách

Celý rok se připravují na přednášky, chystají testy a zadání seminárních i bakalářských a diplomových prací, jezdí na konference, píší vědecké články a jsou uháněni studentkami a studenty kvůli zápočtům. Co ale dělají vysokoškolští pedagogové o prázdninách? Jak tráví zasloužené volno? Odpovědi vás leckdy překvapí.

číst více

Soukromá vs. veřejná VŠ

Studium na soukromé nebo veřejné vysokoškolské instituci? „Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání,“ tvrdil Markem Twain. Zvolte si školu tak, aby jeho slova platila i pro vaši cestou k poznání.

číst více

Se svými studenty jsem „na jedné lodi“, říká Petr Hlaváček

Ještě před několika lety seděl – dnes již Ing. – Petr Hlaváček v aulách Fakulty sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně a naslouchal výkladu právě těch předmětů, z nichž některé dnes učí i on sám. Jak se od dob, kdy opustil řady studentů a stal se jejich pedagogem, změnil způsob výuky, co vše vůbec příprava na výuku obnáší a jak se podle něj změnila skladba studentů, kteří se na fakultu hlásí?

číst více