Maturitní ples

Jak zařídit skvělý maturitní ples

Asi jako každá holka jsem se na svůj maturitní ples těšila snad od první chvíle, kdy jsem nastoupila na gymnázium. Tím spíš, že jsme si slavnostní zakončení studia zorganizovat sami. Když se ale poslední ročník skutečně přiblížil, došlo mi, že to bude celkem výzva… Tu jsou moje zkušenosti. Většina středních škol maturitní plesy organizuje a …

číst více

Jak přípravit nezapomenutelný maturitní ples

Zorganizovat akci takového rozsahu, jako je maturitní ples, není žádná „brnkačka“. Není to jen o tom, že nesmíte zapomenout na dárek pro třídní či třídního a že pokud si zapomenete pošlapat o půlnoci šerpy, neodmaturujete. Celá událost testuje i schopnost vaší třídy spolupracovat. Jde přeci hlavně o to, aby se na váš maturiťák hned tak nezapomnělo.

číst více

Jak se obléct na maturitní ples

Plesová sezona je v plném proudu a mnoho maturantů má před sebou nejdůležitější večer roku – maturitní ples. Poradíme vám, jak se na něj správně obléknout.

číst více

Jak sehnat sponzory na maturitní ples

Bez peněz se maturitní ples pořádá těžko. Kde ale sehnat někoho, kdo vám ho zafinancuje? A jak mít vše právně ošetřené?

číst více

Maturitní rok – na co se připravit

Poslední rok na střední bývá ten nejnáročnější. „Zkouškou dospělosti“ může být už jen správný výběr maturitních předmětů a také vhodné vysoké školy. Na co dalšího se připravit v nadcházejícím školním roce?

číst více

Anketa: Znáte akci jménem stužkovák?

První měsíc školního roku je pomalu za námi. Nejvíce ze všech si to ovšem uvědomují letošní maturanti. Každým dnem jsou blíž a blíž zkoušce z dospělosti. Maturitní ročník není jen učení, ale i oslavy, plesy a stužkovák. Nebo to tak není? Ptala jsem se absolventů středních škol na to, zda znají stužkovák. Říká se jiný kraj, jiný mrav. O maturitních zvycích to platí dvojnásob. Pozn. Článek byl 11. 10. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Průvodce maturitním ročníkem krok za krokem

Říká se, že maturita neboli zkouška z dospělosti, je první velká zkouška v životě člověka. Hlavní je ji nepodcenit a začít s přípravou včas. Následující přehled vám pomůže rozvrhnout si síly. Pozn. Článek byl 11. 10. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Rok maturanta aneb na co letos nezapomenout

Někteří z vás letos zasedli 1. září do školních lavic naposledy. Víte však, co všechno vás v následujícím roce čeká? Právě o akcích a povinnostech, které maturanta během učení doprovázejí, si můžete přečíst v tomto článku.

Průvodce maturitním rokem

Poslední rok na střední škole může znamenat rostoucí ponorkovou nemoc, stres a starosti, ale i neopakovatelné zážitky, na které bývalí spolužáci vzpomínají na setkáváních po letech. Na co se tedy ve zkratce připravit?