Masarykova univerzita v Brně

POROVNÁNÍ OBORŮ: Archivnictví

Archivnictví, ač se to možná na první pohled nemusí zdát, ve skutečnosti představuje jeden z nejvýznamnějších oborů, které lidská společnost vyvinula. Kdyby totiž nebyl objeven způsob, jak zachovat, utřídit a reprodukovat naše kulturní dědictví či úřední dokumenty, žili bychom dnes patrně ve velmi dezorientovaném světě… (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

Speciál O OBORECH: Hispanistika

Španělština se v poslední době stává jedním z velmi oblíbených vyučovaných jazyků. Nejenže poskytuje dobrou alternativu za všeovládající angličtinu (kterou dnes aspoň v základech ovládá téměř každý), ale podle mnohých je to jazyk, který se nejen dobře učí, ale také dobře zní. Neméně zajímavá je však také španělská historie či literatura… Tak nějak by mohl znít aspoň malý zlomek důvodů, proč své vysokoškolské studium obětovat právě tomuto románskému jazyku. (článek byl aktualizován 28. 11. 2009)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Humanitní studia – I. díl

Ačkoli slovo „humanitní“ byste přímo v názvu fakulty našli jen na jedné univerzitě, s humanitními studii mají co do činění také další vysoké školy. Zpravidla se totiž humanitní obory skrývají v rámci nejrůznějších fakult. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

číst více

Jak to vypadá na kolejích

Dostat se na vysokou školu je jedna věc, pokud ale nemáte školu v místě bydliště, vyvstane hned další obtíž – sehnat ubytování. Tradičně v polovině září všechny univerzitní metropole zaplaví příval studentů zoufale shánějících místo kde složit hlavu. Přidělení kolejí pro dojíždějící totiž vůbec není samozřejmostí.