Kolejné

Titul Kolej roku získaly Harcovské koleje v Liberci

Nejoblíbenější kolejí se podle hlasování Excelent Kolej roku 2014 staly koleje na Harcově Technické univerzity v Liberci. Studenti Harcovské koleje vybrali mezi dalšími 129 konkurenty. První místo získal Harcov s 2483 hlasy, což bylo jen o necelých 40 hlasů víc, než získaly druhé koleje na Jižním městě v Praze (2445 hlasů). Zde bydlí studenti Vysoké školy ekonomické v Praze, Karlovy univerzity a Vysoké školy chemicko-technogické. …

číst více

I veřejné školy mají své ceníky. Podívejte se, na jaké poplatky můžete narazit

Během vysokoškolského studia se studenti běžně setkávají s poplatky za přihlášku či třeba za delší nebo další studium. Jenomže toho, za co se na vysoké škole platí, je mnohem víc. Na jaké položky v cenících veřejných škol jsme například narazili, to už se dočtete v tomto článku.

číst více

Na kolej, nebo na privát? Obojí si žádá své

Otázka bydlení je jednou z těch, kterou musí řešit nejeden student vysoké školy. Ne každý má totiž to štěstí, že se škola jeho zájmu nachází právě v místě jeho bydliště. Nejčastějšími variantami, mezi nimiž studenti volí, bývají koleje, a nebo bydlení v soukromí. Podívejme se tedy, jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

číst více

Jak to vypadá na kolejích

Dostat se na vysokou školu je jedna věc, pokud ale nemáte školu v místě bydliště, vyvstane hned další obtíž – sehnat ubytování. Tradičně v polovině září všechny univerzitní metropole zaplaví příval studentů zoufale shánějících místo kde složit hlavu. Přidělení kolejí pro dojíždějící totiž vůbec není samozřejmostí.