Informační systém

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informační studia a knihovnictví

Chcete-li se dnes uplatnit jako knihovnice či knihovník, dávno nestačí umět šplhat po žebříku a najít tu správnou knihu podle abecedy v katalogizačních lístcích. Připravili jsme pro vás srovnání oborů Informační studia a knihovnictví, bez kterého se žádná moderní knihovnice či knihovník neobejde. Studovat ho můžete na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě.

číst více

Manuál pro prváky V. – FORMALITY

Jak se vyznat ve studijním řádu? K čemu se dá využít studentský průkaz? Co to je IS, UIS nebo STAG? Na začátku vysokoškolského studia vás čeká řada formálních překážek, které budete muset překonat. Závěrečný díl našeho Manuálu pro prváky vám jejich zdolání usnadní. Pozn. Článek byl 13. 9. 2013 aktualizován. (kav)

číst více