Fakulta tělesné výchovy a sportu

Olympioničky Kolocová a Sluková: sport i VŠ stojí na koncentraci

Širší veřejnost si jich všimla až letos v srpnu. Kristýna Kolocová (24) a Markéta Sluková (24) se totiž na olympiádě v Londýně umístily na 5. místě. Kromě plážového volejbalu se dívky věnují i studiu. Nejen o něm a o beachvolejbalu se dočtete v našem rozhovoru.

Pět otázek pro… Petra Vichnara

Petr Vichnar je znám jako hokejový odborník a komentátor. Dlouholetý člen sportovní redakce České televize se specializuje také na krasobruslení, házenou, vodní slalom, sjezdové lyžování a zápas. Pamětníci si jistě vzpomenou na jeho moderování zábavného soutěžního pořadu Hry bez hranic. Sport provázel Petra Vichnara už na vysoké škole.

Speciál O OBORECH: Fyzioterapie

Každý z nás má někdy problémy se zády, koleny, bolí nás svaly nebo klouby. Pokud je problém vážnějšího charakteru, doporučí lékař většinou pravidelné návštěvy fyzioterapeuta. Fyzioterapie se dá v ČR studovat na více než 10 vysokých školách. Jak takové studium vypadá a jaké se nabízejí absolventům možnosti, se dočtete v následujícím článku.

Speciál O OBORECH: Vojenské obory

Pokud jdete studovat na Univerzitu obrany, nemusí z vás být typický řadový voják. Mezi vojenské obory patří třeba také farmacie, lékařství, ekonomie nebo meteorologie, za jejichž studium budete placeni, zvolíte-li si vojenskou formu studia. Na univerzitě můžete studovat také civilně, a tím pádem bez jakýchkoliv závazků vůči Armádě České republiky.

číst více

Při hledání práce mi doktorát moc nepomohl, říká absolventka FTVS

Zvažujete doktorské studium? O jeho zápory i klady se v následujícím rozhovoru podělila fyzioterapeutka Renata Konopková, která ho zdárně absolvovala na FTVS.

Speciál O OBORECH: Tělesná výchova a sport se zaměřením na vzdělávání

Ve zdravém těle zdravý duch. Pokud souhlasíte s tímto tvrzením, může být studium tělesné výchovy a sportu určeno právě pro vás. Jak náročné jsou požadavky na přijetí a co je obsahem studia? Dozvíte se ve speciálu o oborech.

číst více

Akademické mistrovství v atletice se blíží

Dne 10. ledna 2011 se uskuteční další ročník akademického mistrovství České republiky v halové atletice. Jednotlivci i družstva budou závodit v přetlakové hale na Strahově v Praze, a to v následujících disciplínách: běh na 60 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 60 m překážkový, dálka, výška, trojskok, tyč, koule a štafeta 4×200 m. Akci pořádá katedra atletiky Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ve spolupráci s Českou …