Fakulta Národohospodářská

Nejlepší ekonomii najdete na Fakultě sociálních věd

V prestižním žebříčku ekonomických vysokých škol, který sestavují Hospodářské noviny, zabodoval Institut ekonomických studií z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. První místo si drží již třetím rokem. Hospodářské noviny si na vítězné škole především cení mezinárodního rozměru výuky. Fakulta vyhrála v počtu studentů, kteří vycestovali za studiem do zahraničí. Navíc víc než 80 % závěrečných prací vypracovali studenti …

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ekonomie

Ekonomie je stále jedním z nejvyhledáva­nějších oborů, a to je také důvod, proč její studium – v různých podobách – nabízí hned několik českých vysokých škol a univerzit. V následujícím článku přinášíme názorný přehled toho, co některé z nich zájemcům o tento obor nabízejí. (článek byl aktualizován 15. 11. 2012 -tv-)

číst více

Mateřské školky na vysokých školách

Skloubit studium a rodičovství není nic snadného. Babičky s hlídáním jistě rády vypomohou, ale existují i jiné varianty. Čím dál více vysokých škol vychází vstříc studujícím rodičům a zřizuje mateřské školky či dětské koutky přímo na akademické půdě. Které univerzity se mohou touto zajímavou službou pochlubit?