Fakulta informatiky a statistiky

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informatika

Studijní program informatika se nezabývá pouze fungováním moderních technologií, ale táhne se jako červená niť celou řadou vědních oborů od matematiky přes biologii až po sociologii. V čem jsou jednotlivé oblasti informatiky specifické?

Začíná pátý ročník studentské soutěže kreativity Winston Econ Art

Grafická a multimediální laboratoř Fakulty informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze vyhlašuje pátý ročník kreativní soutěže s názvem Winston Econ Art. Soutěž nabízí studentům neuměleckých středních a vysokých škol, včetně seniorů z Univerzit třetího věku, možnost dokázat svou tvořivost i představivost a podělit se o své nadání. Soutěž je rozdělena do celkem osmi kategorií rozdělených do tří skupin – …

Speciál O OBORECH: Demografie

„Demografie stojí na pomezí přírodních a sociálních věd. Dotýká se událostí, které se týkají každého člověka.“ Přesně takovými větami lákají univerzity své potenciální studenty. Co si pod tímto oborem můžete skutečně představit a kam se za ním vydat?

Speciál O OBORECH: Multimédia v ekonomické praxi

Baví vás web, fotky, video či grafika? Nebo od každého trochu a rádi byste se po škole dobře uplatnili? Obraťte pozornost k novému oboru, který spojuje umění, ekonomiku a management v jeden dynamický a efektivní celek.