Andragogika

Poradna pro absolventy: Po promoci musí nastat změny

Po ukončení studia, může být obtížné rozhodnout se, co dělat dál. Pokud se po promocích cítíte ztracení a nevíte, jak nastartovat další etapu svého života, čtěte dál. Vytvořte si nový rozvrh Studium a pravidelné docházení do školy strukturuje naše dny. Hodně lidí si toho všimne teprve v okamžiku, když školu opustí. Najednou zjistí, že mají spoustu …

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pedagogické obory na soukromých VŠ

Při pohledu na nabídku českých soukromých vysokých škol narážíme nejčastěji na ekonomické, politologické, případně právnické obory nebo na programy zaměřené na marketingovou komunikaci. Ale ani ti, kdo by jednou chtěli stát za katedrou a předávat své vědomosti ostatním, nemusejí zcela zoufat – pedagogické obory pro ně u nás nabízejí tři soukromé školy. Pozn. Článek byl 11. 5. 2016 aktualizován.

Speciál O OBORECH: Andragogika

Obor Andragogika u nás sice patří k těm mladším, avšak o její důležitosti svědčí to, že ho zájemcům o studium nabízí stále více škol. Dvě další ho poprvé otevřely teprve nedávno. O tom, co vlastně andragogika je, jak ji můžete využít v praxi a zejména, kde ji lze absolvovat, už se dozvíte v následujícím Speciálu. (pozn.: Článek byl aktualizován 31. 12. 2013, lč)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Andragogika

Andragogika je věda zabývající se vzděláváním dospělých. Ale nejen to, soustředí se také na rozvoj lidských zdrojů nebo personální řízení a její studium nabízí hned šest vysokých škol. Pro lepší orientaci v nich vám poslouží tento článek. pozn. Článek byl 30. 6. 2014 aktualizován. (kav)