Studium v zahraničí

Studium ve Francii:

Jak studovat v zahraničí bez vyšších finančních výdajů? Jak probíhá zkouškové období na francouzské univerzitě? V čem se liší český styl výuky od francozského? Odpovědi na zmíněné otázky naleznete v následujícím rozhovoru se studentkou práv Univerzity Palackého v Olomouci Miluší Hadamčíkovou, která ve Francii strávila necelý rok studiem práv.

číst více

Studium na VŠ v zahraničí krok za krokem

Přemýšlíte o vysokoškolském studiu v zahraničí, ale bojíte se, abyste to všechno stihli? Abyste na nic nezapomněli, nabízíme vám časový rozpis povinností, které vás před přijetím na zahraniční vysokou školu čekají.

Velkým plus studia v Německu je bohatý studentský život, říká Kamil Kos

Studium v zahraničí se zejména v posledních letech stává mezi vysokoškoláky stále populárnější alternativou „běžného“ studia v ČR. Důvodů je hned několik. Kromě toho, že roste nabídka programů a organizací zaměřujících se na zahraniční studijní pobyty, na tom má svůj podíl také touha studentů se co nejdříve osamostatnit a nebo poznávat nové kraje.

číst více

Jakou univerzitu si vybrat na Slovensku?

Mezi Českou a Slovenskou republikou stále platí vzájemná dohoda o uznávání vysokoškolských titulů a neplacení školného. Pokud vás studium na Slovensku láká, možná vám při rozhodování pomůže hodnocení slovenských vysokých škol skupiny ARRA, které vám dnes nabízíme.

Praxe v Istanbulu byla výborná zkušenost, říká Martina z MU

Pro studenty žurnalistiky na MU je povinná tříměsíční praxe. Tu si studenti můžou domluvit v různých českých, ale i zahraničních médiích. Právě příležitosti praxe v cizí zemi využila Martina Dočkalová, která v létě odjela na měsíční stáž do Istanbulu. O své zážitky se podělila v našem rozhovoru.

Studium v zemích Evropské unie

Podávání přihlášky na vysokou školu se nemusí zúžit pouze na oblast České republiky. Vstupem do Evropské unie se Čechům otevřela brána i ke vzdělání v zahraničí. Přístup ke studiu mají přitom studenti členských zemí stejný jako studenti země domácí.

Rozhovor s Běloruskami, které studují na VŠE

Mezi studenty n ašských univerzitách se najdou i cizinci, které na první pohled nepoznáte. Nemají jinou barvu pleti, nestudují anglické verze oborů a mluví s vámi češtinou, která mnohdy zahanbí i rodilého Čecha. Takovými studentkami jsou i Jana Martyniuk a Katsiaryna Asouskaya z Běloruska.

Cestování trošku jinak

Představte si, že přijedete do zahraničí, cizí lidé vás ochotně zdarma ubytují, ukáží vám okolí a pozvou vás na tradiční domácí večeři. Že je to sen? Nikoliv. S mezinárodními organizacemi Servas či Hospitality club je to naprosto běžné.

číst více

Za cizími jazyky do zahraničí

Kdo se během roku učil cizí jazyky ve škole nebo v kurzu, jistě by rád zjistil, zda jeho studium přineslo i požadované výsledky. Nejlepším způsobem, jak to zjistit a spojit příjemné s užitečným, je spojit dovolenou v zahraničí s výukou jazyka. Nabídka jazykových kurzů je velká a stačí si jen vybrat. Užijete si dovolenou např. ve Velké Británii, Německu, Španělsku, Řecku nebo na Maltě a část dne budete procvičovat cizí jazyky ve škole.

číst více

Postgraduální studium v zahraničí? Lepší později, než nikdy!

Máte vysokoškolský diplom v kapse, ale do práce se vám ještě nechce? A co si pracovní maratón oddálit třeba dalším studiem v zahraničí… Kromě zajímavé kolonky v životopise jistě získáte i pevnější jazykové znalosti a mnoho neocenitelných zkušeností. Můžete vycestovat na vlastní pěst i skrz zavedený program. Na následujících řádcích najdete tipy na získání různých grantů pro postgraduální studenty.