Rady maturantům

Jak maturanti prožívají poslední měsíc před zkouškou dospělosti?

Dnešní anketa vám poodhalí pocity letošních maturantů. Jak se připravjí na zkoušku dospělosti a na případné přijímačky? Jak zvládají stres? Někteří se už jistě pilně učí, jiní se možná od osudného dne pokouší odplout po moři alkoholu. Někomu je to třeba jedno. Jak jste na tom vy? Inspirujte se…

číst více

Jak sepsat seznam přečtené literatury?

Neopomenutelnou součástí maturitní zkoušky je i seznam přečtené literatury. I když se jedná o nejjednodušší část příprav na maturitu, není radno ji podcenit. I zde platí určitá pravidla, která je třeba dodržet.

číst více

Jak je to s cizími jazyky na VŠ?

Mnozí středoškoláci považují cizí jazyky za nutné zlo a jejich výukou jen „prolézají“. Argumentují tím, že po maturitě už je stejně nebudou potřebovat. Jaká je skutečnost?

číst více

Anketa: Jak se dnešní vysokoškoláci připravovali na maturitu?

Nový rok tady a maturita je zase o kousek blíž. Možná jste se už na ni začali připravovat, možná to necháváte na poslední chvíli. Rady zkušenějších se ale hodí všem. V naší anketě jsme proto zjišťovali, jak se na maturitu připravovali dnešní vysokoškoláci.

Anketa mezi maturanty

Nejzazší datum, dokdy se musí odevzdat přihlášky na většinu vysokých škol, se nezadržitelně blíží – vždyť do posledního února zbývají již jen něco přes dva měsíce. Už nyní jsme ale oslovili několik letošních pražských maturantů a zeptali se, zda a jak se na přijímací zkoušky aktuálně připravují.

SERVIS PRO MATURANTY

Doba, která zbývá do odevzdání přihlášek na VŠ, se krátí. Mnoho maturantů však začíná teprve teď vážně přemýšlet, na jaké škole vlastně hodlají ve studiu pokračovat. Právě nyní můžete rozhodnout o tom, jestli si příští rok budete spokojeně mnout ruce, nebo si přemýšlení zopakujete. Nepíchejte tužkou do seznamu škol a postupujte s rozvahou.

číst více

Stužkovací večírek, to je zábava, formality i poděkování

V životě studentů čtvrtého ročníku střední školy je několik mezníků, které pomáhají překonat únavné sezení ve škole, dlouhé učení a obavy ze zkoušky, které rodiče přisuzují značnou důležitost – z maturity. Prvním z těchto mezníků je bezpochyby stužkovací večírek.

SERVIS PRO MATURANTY

Kdy podat přihlášku na vysokou školu? Kolikrát se lze účastnit národních srovnávacích zkoušek? Jaký je rozdíl mezi stužkovacím večírkem a maturitním plesem? V následujícím článku vás provedeme stěžejními událostmi maturitního ročníku.

SERVIS PRO MATURANTY

Jako by člověk neměl už tak dost jiných starostí, učitelé často uloží žákům třetích, nebo čtvrtých ročníků středních škol nelehký úkol: vypracovat seminární práci.

SERVIS PRO MATURANTY: Příprava na přijímačky

Jste ve čtvrťáku a máte plnou hlavu maturity? Připadá vám, že na přípravu k přijímačkám je ještě trochu brzo? Poradíme vám, jestli se můžete ještě válet. Pro ty, kteří by se měli začít pomalu protahovat, přinášíme několik tipů, jak zařídit, aby vaše vědomosti přibývaly a sil neubývalo.