O studijních oborech

POROVNÁNÍ OBORŮ: Německý jazyk a literatura

Sprichst du Deutsch? Interessierst du dich für Deutsch? Pokud jste na obě předešlé otázky odpověděli kladně, tak právě pro vás je určen následující článek. Mimo jiné se v něm dozvíte, kde se dá obor Německý jazyk a literatura studovat, jaké jsou přijímačky a jak je to s uplatněním absolventů.

Speciál O OBORECH: Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty

Baví vás práce se zvířaty, ale zároveň chcete pomáhat i lidem? Pak je právě pro vás dnešní díl speciálu O OBORECH. Dovíte se, kde můžete tento obor studovat, jaké jsou podmínky přijetí a jaké předměty na vás čekají. Jaké studium ve skutečnosti je, vám v závěru prozradí studentka prvního ročníku Martina Baudisová.

Speciál O OBORECH: Environmentální modelování

Oblast životního prostředí je neustálým zdrojem nového poznání. Proto se mu také v rámci vysokoškolského studia věnuje mnoho specializovaných oborů. Environmentální modelování přináší propojení matematického modelování a programování s přírodními procesy. Více se dočtete v našem speciálu.

Speciál O OBORECH: Teorie interaktivních médií

Když někomu řeknete, že studujete teorie interaktivních médií, často nebude vědět, o co vlastně jde. Facebook, Youtube nebo počítačové hry přitom spoluutváří svět většiny z nás. A právě takzvanými „novými médii“ se tento obor zabývá.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Fotografie

Fotografování nějakým způsobem zasáhlo každého člověka. Ať už před nebo za fotoaparátem, máme s ním zkušenosti všichni. Znalosti, talent a vzdělání v oboru však oddělují amatéry od profesionálů. Kde a jak se vzdělání v oboru fotografie získá, se dozvíte v následujícím článku.

POROVNÁNÍ OBORŮ: MBA studium managementu v češtině

Pracujete na vysoké manažerské pozici, ale rádi byste si rozšířili obzory o trendech v managementu? Snažíte se o kariérní růst a jeho podmínkou je titul MBA? Důvody ke studiu managementu v MBA programu mohou být různé. Nabízíme vám porovnání několika škol, na kterých lze mezinárodně uznávané osvědčení získat studiem v českém jazyce.

Speciál O OBORECH: MBA a LL.M. studium práva

Zvažujete posílení svého vzdělání v oblasti práva? Kromě „právnického“ MBA můžete získat také titul LL.M. K čemu jsou dobré a v čem se liší? A kde všude lze doplňující právnické vzdělání získat?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Stavební inženýrství

Dostat se na „stavárnu“ není tak těžké, jako se na ní udržet. To platí pro většinu vysokých škol, které otevírají program Stavební inženýrství. Úspěch záleží také na tom, který konkrétní obor si v rámci tohoto programu vyberete.

Speciál O OBORECH: Soudobé dějiny

Naše současnost je ovlivněna i naší nedávnou minulostí. Pokud se zajímáte o moderní evropské a světové dějiny, mohlo by vás oslovit i studium oboru Soudobé dějiny, který se přímo zabývá historií různých států a regionů odehranou v minulých desetiletích.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ergoterapie

****Jak zapojit do společnosti lidi s postižením nebo ty, které postihlo životní neštěstí či úraz? Kromě psychologů, speciálních poradců nebo fyzioterapeutů jsou součástí rehabilitačního týmu i ergoterapeuti. Jak probíhá studium tohoto oboru a na kterých školách se konkrétně vyučuje?