Institut

vědecký nebo vzdělávací ústav pro další vzdělávání či vědu a výzkum. soubor právních norem, který upravuje určitou otázku. Související odkaz: Katedra

IS

Informační systém. Systém sloužící pro sběr, udržování, zpracování a poskytování informací a dat. Může mít jak automatizovanou, tak papírovou podobu. Každý student k němu obdrží svoje heslo, je významným pomocníkem při studiu, jeho prostřednictvím se přihlašuje do kurzů i ke zkouškám.

Informační systém

Nebo-li IS. Systém sloužící pro sběr, udržování, zpracování a poskytování informací a dat. Může mít jak automatizovanou, tak papírovou podobu. Každý student k němu obdrží svoje heslo, je významným pomocníkem při studiu, jeho prostřednictvím se přihlašuje do kurzů i ke zkouškám.

Index

Studijní průkaz sloužící pro záznam zapsaných předmětů, dosažených studijních výsledků a další záznamy. Některé školy ho nahrazují elektronickými systémy zápisu známek. Související odkazy: Zkouška Zápočet

Imatrikulace

Slavnostní uvedení studenta na vysokoškolskou půdu. Po složení slavnostního imatrikulačního slibu se student stává členem akademické obce. Související odkazy: Exmatrikulace

Chemie

Obor zabývající se složením hmoty a stavby látek, reakcemi, jevy a zákonitostmi přeměn těchto látek a změnách jejich vnitřní struktury.

Humanitní studia

Studia vztahující se k člověku a společnosti – jazykům, literatuře a jiným společenským vědám. Nabízí orientaci nejen v aktuálních sociálních, politických i kulturních otázkách společnosti.

Germanistika

Vědní obor zabývající se vývojem a stavbou jazyka, literaturou, kulturami, historií i současným stavem germánských národů. U nás se jedná především o německou filologii.

Geologie

Přírodovědný obor/věda o vývoji, procesech, materiálním složení a stavbě pevné kůry Země. Zaměřuje se také na Zemi jako planetu. Zabývá se i aktuálními problémy životního prostředí spojených s globálními klimatickými změnami, ukládáním odpadů apod.

Geodézie

Nebo-li zeměměřictví. Vědní a technický obor, který se zabývá měřením, výpočty a zobrazením Země. Teoretický základ tvoří předměty jako geodézie, matematika, fyzika apod.