Magazín

INDOŠ – využití počítačů není povinné

Využití počítačů v rámci projektu Internet do škol se rozvíjí jen pozvolna. Zařazení informatiky mezi nepovinné či volitelné předměty totiž závisí pouze na rozhodnutí ředitele školy.

číst více

(Staro)Nová univerzita v Brně

Od počátku příštího školního roku v Brně vznikne nová univerzita. Dojde k tomu, po rozhodnutí vlády, splynutím tří dosavadních vojenských vysokých škol – výsledkem bude Univerzita obrany. Dosavadní vojenská školní zařízení se stanou především střediskem výcviku, samotné školství bude soustředěno v Brně, jak uvedl Jindřich Marek z tiskového oddělení Úřadu vlády. Po prázdninách 2004 se tak sloučí Vysoká vojenská škola pozemního vojska ve Vyškově, Vojenská akademie v Brně a Vojenská lékařská akademie Jana Evangelisty Purkyně v Hradci Králové. Studenti těchto vojenských vysokých škol se automaticky stanou studenty Univerzity obrany.

číst více

Vláda dá další peníze na vysoké školy a vědu

Vysoké školství, věda a výzkum jsou oblasti, pro které se vláda na zasedání 17. září rozhodla vyčlenit část z 11,4 miliardy korun, o jejichž určení diskutovala už delší dobu. Kabinet tak víceméně schválil materiál vycházející z nedělního jednání koaličních politiků, jak uvedl vicepremiér Petr Mareš (US-DEU).

číst více

Padělatelé prodávali falešná maturitní vysvědčení

V Pardubicích byli zatčeni podvodníci, kteří za 8000 korun prodávali zájemcům maturitní vysvědčení opatřená podpisy a razítky.

číst více

Zvyšování poplatků za prodlužování vysokoškolského studia

Univerzity si s vzůstajícími počty studentů, kteří přerušují studium a rozkládají si ročníky, chtějí poradit následujícím způsobem: zvýší poplatky za prodlužování studia.

číst více

Bývalý ministr školství Zeman tvrdí: „Projekt INDOŠ je úspěšný.“

K aktuálnímu dění kolem projektu Internet do škol se vyjádřil i bývalý ministr školství Eduard Zeman. Celá záležitost se jej bezprostředně dotýká, neboť právě v době jeho působení ve funkci se návrh začal realizovat.

číst více

Ministerstvo školství podává trestní oznámení kvůli projektu INDOŠ

Mluvčí Ministerstva školství (MŠ) Hana Vítková oznámila, že se MŠ rozhodlo připojit k Nejvyššímu kontrolnímu úřadu (NKÚ) a podává trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli projektu Internet do škol.

číst více

Odbory navrhují pouze jednodenní stávku

Předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík řekl novinářům, že plánovaná zářijová stávka učitelů by mohla trvat pouze jeden den. Tak to alespoň navrhne vedení svazu na páteční schůzce.

číst více

Chcete studovat němčinu v zahraničí?

Přicházíme se základním přehledem jazykových kurzů němčiny v Německu a v Rakousku. Studium němčiny má oproti angličtině jednu velkou výhodu – náklady na cestu do zahraničí jsou mnohem nižší

číst více

Některé nové obory na vysokých školách

České vysoké školství prý poskytuje mladým lidem velmi pestrou škálu oborů. Alespoň tuto formulku v různých obměnách a při různých příležitostech rádi používají lidé, kteří naše školství řídí a spravují. Chtěla jsem se proto sama přesvědčit, kolik nových oborů bylo u nás v posledním období akreditováno. Úkol zdánlivě snadný, ve skutečnosti ale docela obtížný…

číst více