O nás

Stavařina, to není žádná nuda. Přesvědčí vás třeba Letní škola jaderného inženýrství s netradičními přednáškami, které zřejmě nikde jinde neuslyšíte. Mnoho zajímavých debat se ale koná přímo na vysokoškolské půdě, mnohé vznikají i díky mezinárodní spolupráci. Otevírají se i velmi aktuální témata, jako je možnost využití přírodních stavebních materiálů. Je výhodné použít tepelnou izolaci z dřevovlákna nebo slámy? A jak připravit krajinu na klimatickou změnu? I na to zájemci získají odpovědi.

Že jsou na stavební fakultě chytré hlavy, dokládají mnohá ocenění z mezinárodních konferencí a soutěží, či významné inovace, které vymyslely týmy odborníků a studentů. Jedním z nich je patent, který dokáže zabránit kondenzaci a růstu plísní na vnitřním povrchu tepelných mostů. Ať už při budování domů nebo vymýšlení technických zlepšováků, vždy je nutná vzájemná spolupráce. Proto se studenti věnují i zábavným aktivitám, při kterých dokládají, že jsou dobrý tým. Oblíbené jsou na příklad Vodařské hry či jiná klání. A protože stavařů není nikdy dost, nezapomínají si vychovávat další.

Studentská komora akademického senátu proto organizuje pravidelné Technické školky. V jejich rámci provází děti z mateřských škol maskot bobr, který se vždy stane legendou celého výletu. Děti si vyzkouší něco málo ze stavařiny, prohlédnou si laboratoře na Ústavu vodního hospodářství krajiny a pak si společně všichni zahrají několik her v laboratořích Ústavu technologií stavebních hmot a dílců.

Pro žáky ze středních škol jsou pořádány náročnější výpravy, při kterých si vyzkouší práci s některými moderními přístroji, naučí se základní stavební metody nebo postaví dům z lega. O zážitky tady zkrátka není nouze. Vždyť je také Fakulta stavební největší a nejstarší fakultou Vysokého učení technického v Brně.

Dnes je Fakulta stavební VUT moderní vysokoškolskou vzdělávací institucí s novým laboratorním zázemím a špičkovým vybavením, čímž se řadí k jedinečným zařízením svého druhu v celé Evropě a mnozí z jejích absolventů dosáhli světového věhlasu.

Kde nás najdeš

Fakulta stavební

Vysoké učení technické v Brně
Veveří 331/95
602 00 Brno

Přihlášky a přijímačky

• Elektronická přihláška: 600 Kč
  • Papírová přihláška: 550 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Výsledek pro přijetí: percentil 40

Vyzkoušet test