Vysoká škola sociálně-správní získala státní souhlas na konci roku 2007. Institut celoživotního vzdělávání Havířov byl založen v roce 1999. Hlavním cílem Institutu je rozvoj a pro- hlubování celoživotního vzdělávání dospělých. Velmi podstatnou a nezbytnou součást činnosti instituce představuje rovněž projektová činnost spočívající v realizaci národních i mezinárodních projektů spolufinancovaných z fondů EU.

Nabízí bakalářské studium v oborech zaměřených na management v sociální sféře a veřejné správě, konkrétně nabízí studium v programech Veřejná ekonomika a správa, Management v sociální sféře a Sociální práce. V současnosti realizuje nejen vysokoškolské vzdělávání, ale rovněž celoživotní vzdělávání. 

Absolventi nacházejí uplatnění především ve středním a nižším stupni řízení ve veřejné správě.

Studijní obory

Přihlášky a přijímačky

Do všech bakalářských oborů (Sociální práce, Veřejná ekonomika a správa a Management v sociální sféře) jsou uchazeči přijímáni bez přijímací zkoušky.

Termínů pro podání přihlášky je více. Nejpozdější možný termín je 15.9. Ostatní rozpis termínů naleznete zde.

Elektronická přihláška
Elektronická přihláška: 500 Kč
Papírová přihláška
Papírová přihláška: 500 Kč

Doplňující informace

Školné

Školné se liší jednak podle vybraného oboru, ale také podle toho, kolik si student určí splátek, v čím více splátkác školné platí, tím vyšší částka bude. Základní školné za obor Hospodářská politika a správa je 29 000,- a za obor Sociální politika a správa je 31 800,- za prezenční studium pro nové studenty. Pro stávající studenty je školné výrazně nižší, více infomací naleznete zde