O nás

Jsme moderní vzdělávací institucí spojující atraktivní výuku a špičkový výzkum v materiálových, metalurgických, chemických, ekonomických a ekologických studijních programech se zaměřením na: technologie přípravy, zpracování a recyklace materiálů; materiálové inženýrství; nanomateriály a nanotechnologie; biomateriály a biomechaniku; chemické a environmentální technologie; management kvality; automatizaci v průmyslu; ekonomiku a management v průmyslu; tepelnou energetiku.

170 let tradice, jedinečnost v České republice, perspektivní studijní programy integrující technologie a inženýrství spolu s ekonomickými a ekologickými aspekty, možnost studia v zahraničí, špičkové vybavení, spolupráce s průmyslovou praxí – to vše je Fakulta materiálově-technologická.

Kde nás najdeš

Fakulta materiálově-technologická

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
17. listopadu 2172/15
708 00 Ostrava-Poruba

Přihlášky a přijímačky

Den otevřených dveří (české i anglické programy):

Bc. a NMgr.: pátek 26. 1. a sobota 27. 1. 2024

Ph.D.: středa 7. 3. 2024

Termín pro podávání přihlášek (české programy):

bakalářské studium - 31. 3. 2024

magisterské navazující - 31. 3. 2024

doktorské - 31. 5. 2024

Termín pro podávání přihlášek (anglické programy):

bakalářské studium - 28. 2. 2024 (2. kolo)

magisterské navazující - 28. 2. 2024 (2. kolo)

doktorské - 31. 3. 2024

• Elektronická přihláška: 500 Kč

Jsme tady pro tebe i on-line

Současná situace moc neumožňuje, aby ses za námi přišel podívat osobně. To pro nás ale není překážkou a rozhodli jsme se, že ti umožníme zjistit o nás více klidně i z pohodlí tvého domova. Díky našemu novému poradenskému webu si můžeš nejen prohlédnout naše laboratoře pomocí virtuální prohlídky, zhlédnout prezentační video o fakultě nebo se seznámit s mentory jednotlivých studijních programů.

Studuj bez hranic

Jako student Fakulty materiálově-technologické můžeš realizovat studijní pobyty a praktické stáže na zahraničních univerzitách v rámci programu Erasmus+ či s využitím Stipendia VŠB-TUO. Se vším ti pomůže naše Oddělení mezinárodních vztahů, které poskytuje poradenství a podporu v administrativní i finanční oblasti studentům VŠB-TUO, kteří se chystají vycestovat do zahraničí.

Užij si život v jednom z největších kampusů střední Evropy

Ubytování, sport, zábava, jídlo, kultura – to vše na jednom místě. V univerzitním kampusu situovaném uprostřed zeleně v Ostravě - Porubě najdeš spoustu vychytávek – komplex univerzitních kolejí s kapacitou ubytování až pro 3000 studentů, nepřeberné množství sportovišť, kurtů a tělocvičen nebo třeba univerzitní kluby pro večerní zábavu.

Využij možnosti získání stipendia

Kromě prospěchového stipendia za dobré studijní výsledky se u nás můžeš těšit na mimořádné stipendium např. za vynikající výsledky ve vrcholovém sportu či mimořádnou aktivitu nad rámec studijních povinností. Vedení Fakulty materiálově-technologické rovněž uděluje stipendium svým studentům – dárcům krve nebo krevní plazmy. Snažíme se tak motivovat mladé lidi k dárcovství, kterým mohou pomoci zachránit lidský život.

Fakulta materiálově-technologická

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava