O nás

Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné vznikla roku 1990. Disponuje třístupňovým systémem studia a nabízí jak bakalářské (Bc.), tak navazující magisterské (Ing.) i doktorské (Ph.D.) studium. K dispozici je jak prezenční, tak kombinovaná forma studia s využitím e-learningové podpory.

Studijní programy

Fakulta nabízí vzdělání v oborech zaměřených na ekonomické disciplíny, finance a účetnictví, hospodářskou politiku. Nabídka dále zahrnuje obory zaměřené na informatiku v ekonomické praxi, cestovní ruch a sociální služby.

Uplatnění

Absolventi naleznou uplatnění v celé řadě oblastí. Získané znalosti mohou realizovat v bankovnictví, pojišťovnictví, na finančním trhu, v oblasti informačních technologií, v cestovním ruchu, v oblasti mezinárodních ekonomických vztahů, v právním prostředí, v oblasti sociálních služeb, ve státní správě a samosprávě.

Kde nás najdeš

Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Slezská univerzita
Univerzitní náměstí 1934/3
733 01 Karviná

Přihlášky a přijímačky

Přijímací řízení probíhá BEZ přijímacích zkoušek!

• Elektronická přihláška: 500 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: percentil 40

Vyzkoušet test

Studium v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ mohou studenti strávit 1 až 2 semestry na partnerské univerzitě v téměř kterékoliv evropské zemi. V rámci rozvojových programů má OPF také uzavřené bilaterální smlouvy s Finskem, Japonskem, Polskem, Ruskem, Slovenskem, Ukrajinou a Tureckem a studenti tak mohou studovat v některé z těchto zemí i mimo rámec Erasmu.

Stáže v zahraničí

Program Erasmus+ zároveň umožňuje vyjet na pracovní stáž do některé z evropských zemí. Zahraniční stáž může trvat 2 až 12 měsíců a zajišťuje ji domácí vysokoškolská instituce nebo jí určená zprostředkovatelská instituce. V rámci rozvojových programů jsou také nabízeny stáže mimo rámec Erasmu.

Ubytování a stravování

Slezská univerzita nabízí studentům ubytování na několika kolejních zařízeních. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách univerzity. Kromě kolejí mohou studenti v Karviné využít i ubytování v soukromí. Fakulta poskytuje i možnost stravování ve dvou menzách. Zde mají studenti nárok na fonančně dotované jídlo.

Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Slezská univerzita