O nás

Filozoficko-přírodovědecká fakulta realizuje studium ve všech typech studia, od bakalářského až po doktorské.  Činnost Filozoficko-přírodovědecké fakulty se opírá o široký kulturní kontext tradic města Opavy (Slezské zemské muzeum, Slezské divadlo s operní a činoherní scénou, Zemský archiv).

Studijní programy

Studium na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě tematicky pokrývá širokou škálu oborů od přírodních, společenských a humanitních věd až po pedagogické i umělecké disciplíny. V rámci magisterského a doktorského studia jsou studenti zapojováni do vědeckovýzkumných a uměleckých aktivit.

Uplatnění

Uplatnění absolventů se odvíjí od studovaného studijního programu. Absolventi přírodovědeckých studijních programů se uplatní jako programátoři, vývojáři nebo správci databázových systémů, dále v oborech jako je komplexní servis a poradenství IT apod. Absolventi filozofických, humanitních a společenských studijních programů se uplatní ve vědeckých pracovištích, státní správě, v neziskové i komerční sféře, v oblasti cestovního ruchu aj. Absolventi uměleckých disciplín se mohou uplatnit jako fotoreportéři, odborní publicisté atd.

Zajímá Vás, jak to u nás vypadá? Koukněte se na naši
virtuální prohlídku.

Kde nás najdeš

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě

Slezská univerzita
Masarykova třída 343/37
746 01 Opava

Přihlášky a přijímačky

Nově jsme připravili Manuál pro zájemce o studium. Naleznete zde informace o nabízených studijních programech, příjímacích podmínkách a zároveň o studentském životě, dostupných možnostech stipendií, studia v zahraničí ubytování a mnoho dalšího.

• Elektronická přihláška: 500 Kč

Studium v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ mohou studenti vyjet na 3-12 měsíců na studijní pobyt na vybranou zahraniční univerzitu do některé z evropských zemí. Fakulta nabízí také zprostředkování individuálního studia v zahraničí, výjezdy se stipendijními organizacemi, programy a nadacemi nebo jazykové a letní školy.

Stáže v zahraničí

V rámci Erasmu mají studenti možnost vyjet na pracovní stáž v celkové délce max. 12 měsíců za každý stupeň studia. Stáž je zajištěna v zahraničním podniku, školícím, výzkumném středisku nebo v jiné organizaci.

Koleje a menzy

Slezská univerzita nabízí studentům ubytování na několika kolejních zařízeních. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování. Kromě kolejí mohou studenti v Opavě využít i ubytování v soukromí.

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě

Slezská univerzita