O nás

Pro ty, co chtějí nad tématy přemýšlet, rozvíjet své kritické myšlení a upevňovat tak hodnotovou orientaci v dnešním postmoderním světě. Pro ty je tady Filozofická fakulta Ostravské univerzity. Zakládá si na přátelském a vstřícném přístupu ke svým studentům, kterým nabízí široké možnosti seberealizace vysoko nad rámec studia a studovaného oboru. Ať už si vybereš jazyky, historii, psychologii nebo třeba dráhu učitele, Filozofická fakulta Ostravské univerzity bude dobrým místem k rozvíjení tvého potenciálu.

5 důvodů, proč studovat na Filozofické fakultě OU:

1. Kritické myšlení na prvním místě
Na Filozofické fakultě nevedeme k biflování, učíme studenty přemýšlet, hledat kontexty, rozvíjet kreativitu a fantazii, tříbit a formulovat názory. Orientovat se v dnešním světě plném změn totiž představuje výzvu. Na Fildě ti ukážeme, jak přemýšlet o světě a společnosti, budeš součástí diskuse o příčinách a důsledcích společenských jevů, pro něž neexistují jednoduchá řešení.

2. Život v srdci Ostravy
Studovat budeš přímo v historickém jádru Ostravy uprostřed všeho důležitého dění. Knihovny, bistra, divadla, hudební kluby, na co si vzpomeneš, najdeš nadosah ruky. Díky tomu můžeš trávit čas efektivně a studium i vysokoškolský život si naplno užít!

3. Rodinná atmosféra
V přátelském prostředí, ve kterém se studenti znají s učiteli, se studuje nejlépe. Vyučující tě u nás budou vnímat jako individualitu a rovnocenného partnera v diskusi, zapojit se budeš moct do různých zajímavých výzkumných projektů. Orientaci na začátku studia ti navíc ulehčí adaptační kurzy, kde zjistíš, jak to na ostravské Fildě chodí, a seznámíš se s novými spolužáky i vyučujícími.

4. Příležitosti k nezaplacení
Kromě svého oboru budeš mít příležitost získávat taky další, na trhu práce vysoce ceněné, dovednosti v praktických modulech – vyzkoušej si nanečisto třeba práci novináře nebo personalisty. Fildě záleží i na mezinárodní spolupráci ve výuce i ve vědě, budeš mít možnost poznat historii a kulturu jiných zemí a setkat se se studenty z celého světa.

5. Studentský život
Pravý studentský život zažiješ mezi aktivními studenty – na Fildě najdeš studentské organizace věnující se psychologii, historii nebo tvůrčímu psaní. Vychází u nás také tištěný magazín OFFline, který informuje o dění na fakultě a představuje společenské a humanitní vědy prostřednictvím zajímavých rozhovorů. Příležitostí zapojit se do mnoha aktivit, a tím obohatit svůj vysokoškolský život i životopis, u nás najdeš spoustu!

Kde nás najdeš

Filozofická fakulta

Ostravská univerzita
Reální 1476/5
701 03 Ostrava

Přihlášky a přijímačky

Uchazeči mohou být do studijních programů přijímáni na základě výsledků ze SŠ, písemné či ústní zkoušky či bez zkoušky.

Přihlášku je možné podat pouze elektronickou formou (e-přihláška).

Doktorské studijní programy

Aktuálně otevřené obory si můžete vyhledat zde.

• Elektronická přihláška: 650 Kč

Studium v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ mohou studenti vyjet na studijní pobyt po dobu 3 až 12 měsíců do některé ze zahraničních institucí řady evropských zemí. Fakulta má uzavřenou i řadu dalších bilaterálních smluv mimo rámec Erasmu+, čímž umožňuje studijní či pracovní spolupráci i s dalšími zeměmi po celém světě.

Stáže v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ je možné se zúčastnit i pracovní stáže v zahraničí po dobu 2 až 12 měsíců. Pracovní stáž se musí uskutečnit v podniku, školícím, výzkumném středisku nebo i v jiné organizaci. Každý student může vyjet v rámci každého cyklu svého studia (Bc., Mgr., PhD.) jedenkrát na studijní pobyt Erasmus+ a jedenkrát na pracovní stáž Erasmus+. Více informací o studiu a pracovních stážích v zahraničí naleznete zde.

Ubytování a koleje

Ostravská univerzita nabízí studentům ubytování na kolejích Jana Opletala. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách kolejí. Studenti mají rovněž možnost zajistit si sami ubytování i na kolejích, které nejsou součástí OU.

Filozofická fakulta

Ostravská univerzita