O nás

Fakulta sportovních studií byla založena v roce 2002 a je nejmladší fakultou MU. Studovat můžete v třístupňovém studiu – bakalářské, magisterské a doktorské. V rámci studia propagujeme zdravý životní styl, aplikujeme a rozvíjíme poznatky tělovýchovného lékařství pro potřeby sportu.

Proč studovat MUNI SPORT
Vidíte svou budoucnost ve sportovní oblasti, chcete se celoživotně hýbat a zabývat se pohybem? U nás můžete studovat v oblastech: učitelství, trenérství, sportovní příprava, odborná edukace bezpečnostních složek, fyzioterapie, sportovní management, regenerace a výživa, aplikovaná kineziologie a kinantropologie. Vyznáváme moderní metody ve vzdělávání a vytváříme domáckou atmosféru fakulty. Teoretické znalosti jsou podporovány v rámci odborných praxí a na zkušenou můžete vyjet na zahraniční pobyty.

SPORT nás baví
Na fakultě učí bývalí a současní sportovci a odborníci na různé druhy pohybu. Potkáte zde vrcholové sportovce, kteří reprezentují ČR v různých sportech, navážete přátelství na celý život. Můžete se zapojit do Univerzitního sportu a reprezentovat na Akademických hrách doma i v zahraničí. Na fakultě je aktivní studentský spolek FUKS, který organizuje různé akce.

Studium je spojeno s praxí
V rámci studia připravujeme kvalifikované odborníky pro praxi. Ať už se v budoucnu rozhodnete pro jakýkoliv směr, bude pro vás snadné najít uplatnění. Důkazem toho jsou naši úspěšní absolventi.

Moderní kampus
Budete studovat v moderních posluchárnách a tělocvičnách, špičkově vybavených laboratořích. V zázemí kampusu najdete velkou knihovnu, kavárnu či stravovací prostory. Brno je studentské město, na fakultu se z centra pohodlně dopravíte MHD, na kole či pěšky. Pod fakultou najdete kolárnu pro studenty.

Typ studia: Bakalářské, Navazující magisterské, Doktorské

Kde nás najdeš