ZČU zruší protiprávně vydané diplomy magistrům práv

9. 1. 2011 | Aktuality

Komise pro prověření studia absolventů a průběhu rigorózního řízení na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni prověřila celkem 44 pochybných absolventů, u nichž doporučila provést podrobnější šetření směřující k možnému zahájení řízení o zrušení vysokoškolského diplomu Magistr, ve zkratce „Mgr.“.

Správní řízení o zrušení diplomu bylo zahájeno se 41 studenty, u 3 bylo prokázáno řádné splnění studijních povinností předchozím studiem na Právnické fakultě UK v Praze.

Nedostatky zjištěné v průběhu správních řízení

1. Manipulace při přijímacím řízení
  2. Protiprávní délka studia
  3. Neplnění studijních povinností
  4. Pochybení při organizaci státních závěrečných zkoušek
  5. Nestandardní nakládání s diplomovými pracemi

K rozhodnutí o zrušení diplomu přistoupí univerzita pouze při kumulaci více prokazatelných a protiprávních nedostatků, z nichž alespoň jeden bude mít přímý vliv na obsahovou stránku studia a student si ho musel být vědom.

Správní řízení o zrušení diplomu bylo zahájeno rovněž s 200 bakaláři a 9 držiteli titulu Ph.D.

Zdroj: http://www.zcu.cz/