Zajímáte se o moderní Izrael? Zapojte se do soutěže CEMACH

20. 11. 2014 | Aktuality

Zajímáte-li se nebo chcete-li blíže poznat moderní dějiny Izraele, může pro vás být dobrou motivací soutěž CEMACH. Zapojit se do ní mohou žáci a studenti českých, slovenských, maďarských a polských škol ve věku od 15 do 99 let.

Cílem soutěže je zpracovat projekt či vytvořit dílo v některé (nebo některých) ze čtyř oblastí:

• výtvarné dílo;
  • literární dílo;
  • internetové dílo (internetová stránka);
  • technologické dílo (určeno primárně pro studenty vysokých škol).

Soutěžní příspěvky musejí souviset se současným moderním Izraelem (například s dnešním izraelským vzděláváním, vědou, turismem, ekonomikou, přírodou, kulturou apod.). Fantazii se sice meze nekladou, přesto má každá z disciplín svá pravidla a požadavky (k dispozici jsou v plném znění zde). Termín pro podání přihlášky je nejpozději do 31. března 2015, soutěžní příspěvky je pak nutné odevzdat nejdéle do 15. dubna 2015.

Hlavní cenou je dvoutýdenní poznávací zájezd do Izraele pro sedm soutěžících, z každé disciplíny minimálně jeden. Soutěžící, kteří skončí na dalších místech, mohou získat například iPad, čtečku Kindle, iPod Shuffle a další věcné ceny. Více informací najdete na stránkách soutěže.

Zdroj: www.cemach.cz