Zajímá vás kosmonautika a kosmické technologie? Natočte video a vyhrajte v soutěži!

4. 9. 2014 | Aktuality

National Aeronautics and Space Administration (NASA) zve studenty vysokých škol, případně mladé profesionály s nejvýše pětiletou praxí k účasti v soutěži s titulem „Člověk ve vesmíru“. Podstatou soutěže je natočit maximálně tříminutové video, které by mělo ukázat možnosti uplatnění aplikací kosmonautiky nebo výsledků kosmického bádání ve prospěch lidstva a pro běžný život lidí na Zemi.

Fantazii u formy zpracování se meze nekladou. Podmínkou však je, aby video obsahovalo nejméně jeden jasný odkaz na Mezinárodní kosmickou stanici (International Space Station), a pokud bude natočeno v jiném než anglickém jazyce, je nutné ho anglicky otitulkovat.

Uzávěrka přihlášek soutěžních snímků je 15. listopadu 2014. Detailní podmínky soutěže a instrukce k podobě videa zájemci naleznou na webových stránkách projektu.

Soutěžní videa bude posuzovat interdisciplinární tým složený ze zástupců partnerů Mezinárodní kosmické stanice a odborníků z oblasti umění. Nejlépe hodnocená videa budou celosvětově zpřístupněna prostřednictvím on-line webové aplikace a budou i součástí popularizačních akcí NASA. Vítězná videa budou navíc odeslána i na Mezinárodní kosmickou stanici a jejich autoři budou oceněni.

Zdroj: www.czechspace.cz