VUT má svůj „inkubátor“

13. 10. 2003 | Aktuality

V univerzitním kampusu Pod Palackého vrchem funguje nově zřízený „Technologický inkubátor“. O co vlastně jde? „Technologický inkubátor“ je nový projekt Vysokého učení technického v Brně, jehož cílem je pomoct začínajícím firmám technického zaměření s realizací jejich nápadů, inovací, se zavedením technologií, ale i samotnou výrobou a prosazením se na trhu.

Většina unikátních nápadů se totiž rodí v hlavách techniků, kterým však k jejich uvedení do praxe často chybí potřebný kapitál a zkušenosti. „Technologický inkubátor bude zrcadlem pravdy pro VUT. V něm se ukáže, jakým způsobem vzdělává své studenty. Zda to, co se naučí a později vymyslí, jsou schopni také realizovat a prodat na trhu,“uvedl k věci brněnský primátor Duchoň.

Paleta služeb, které Inkubátor nabízí, je skutečně pestrá. Od poradenství v oblasti, jako je  marketing, či obchodní právo, až po pronájem prostorů, či laboratoře, prostě všechno, co mladá firma  potřebuje pro úspěšný start do života. Všechny služby jsou navíc dotované a tedy i finančně přístupnější. Výstavba dvoupodlažní budovy Inkubátoru trvala necelý rok a na 28,5 milionovém rozpočtu se v podobě 10 milionového grantu podílelo i ministerstvo průmyslu. Samotný objekt skýtá pronajímatelnou plochu cca 800 m2, která je členěná do segmentů o ploše 20 m2. Jeho dokončením se tak stalo VUT vůbec první vysokou školou v ČR, jež provozuje zařízení takového rázu.