Vloni byla nejžádanější vysokou školou Masarykova univerzita

24. 1. 2011 | Aktuality

Lidové noviny uveřejnily statistiku loňského počtu uchazečů a počtu přijatých na českých vysokých školách. Z těch vyplývá, že největší zájem byl loni o Masarykovu univerzitu – hlásilo se na ni více než 51 tisíc uchazečů. Na druhou nejžádanější Karlovu univerzitu se hlásilo něco přes 46 tisíc uchazečů, na třetí Palackého univerzitu okolo 26 tisíc.

V žebříčku jsou také zmíněny školy a fakulty, na které je nejtěžší u přijímacího řízení uspět. První příčky obsazují tradičně umělecké akademie a fakulty, které berou jen několik uchazečů na základě náročných talentových zkoušek. Mezi neumělecky zaměřenými fakultami je nejtěžší obstát při snaze stát se studentem 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Fakulty architektury na brněnském Vysokém učení technickém, Fakultě sociálních studií Ostravské univerzity a Právnické fakultě Masarykovy univerzity.

Podrobná čísla si můžete prohlédnout na tomto obrázku.

Zdroj: www.lidovky.cz

Zdroj fotografie: stock.exchange