VI. celostátní studentská vědecká konference vysokoškolských zdravotnických oborů v Pardubicích

7. 4. 2011 | Tiskové zprávy

Ve čtvrtek 7. dubna pořádá Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice již VI. Celostátní studentskou vědeckou konferenci bakalářských a magisterských studijních oborů Všeobecná sestra, Porodní asistentka, Zdravotnický záchranář a Ošetřovatelství.

Na konferenci bude prezentováno celkem devatenáct prací studentů bakalářských a magisterských studijních oborů osmi vysokých škol z České republiky a jedné vysoké školy ze Slovenské republiky.

Slavnostní zahájení studentské konference se uskuteční v Aule Arnošta z Pardubic od 9:45 hodin. Domácí Fakultu zdravotnických studií budou reprezentovat tři studentky bakalářského studia a jedna studentka navazujícího magisterského programu, které se umístily na prvních místech fakultního kola studentské konference konané na Fakultě zdravotnických studií v Pardubicích dne 28. března.

S dalšími prezentacemi vystoupí studentky a studenti Západočeské univerzity v Plzni, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Ostravské univerzity v Ostravě, Masarykovy univerzity v Brně, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Slezské univerzity v Opavě a Prešovské univerzity v Prešově.

Prezentovány budou studentské práce z různých oblastí studovaných oborů:
– Autismus – komunikační metody, Komunikace s pacientem s komunikačními obtížemi, Vplyv edukácie detí s astmou bronchiale na priebeh ochorenia,
– Infekce v porodnictví – přítomnost zánětlivých změn u plodu a v placentě, Informovanost rodičů u dětí s atopickým ekzémem, Prenatální diagnostika – psychologická problematika, Kdo se může stát rodičem?,
– Vyšetření polykací funkce u pacientů s myasthenia gravis, Kvalita života kvadruplegiků, Ověřování ošetřovatelských intervencí NIC v dlouhodobé péči,
– Komplexní hodnocení seniorů v léčebně dlouhodobě nemocných, Komparace ošetřovatelské péče o apalicky nemocné v domácí a ústavní péči z pohledu pečujícího, Edukace u klienta s aterosklerózou, Hospicová péče v ČR, Aktivizační přístupy k pacientům na geriatrickém oddělení,
– Kvalita edukačních materiálů týkajících se CMP, Úroveň znalostí zdravotnických pracovníků nelékařských oborů poskytnout první pomoc v terénu, Role sestry při kardiopulmonální resuscitaci na JIP-ARO, Komparace systému specializačního vzdělávání a kompetencí sester v oboru anesteziologie a intenzivní péče v České republice, Slovenské republice a ve Spolkové republice Německo.

Odborná komise, složená z odborníků v oboru Ošetřovatelství, zhodnotí závěrečné práce studentek a studentů nejen z hlediska jejich teoretického přehledu, provedeného výzkumu a významu práce pro profesní zaměření, ale nedílnou součástí hodnocení bude i způsob prezentace studentů a schopnost reagovat na dotazy vztahující se k tématu prezentace.

Vyhlášení výsledků a předání věcných cen třem studentům nejlepší bakalářské prezentace a jedné magisterské letošního ročníku celostátní studentské vědecké konference zdravotnických oborů se uskuteční v Aule Arnošta z Pardubic v 16:15 hodin.

Studentská vědecká konference je bezesporu jedinečnou příležitostí pro studenty vyzkoušet si prezentaci výsledků své odborné přípravy před vědeckou komunitou i odbornou veřejností.

Bližší informace ke studentské konferenci:

Ing. Eva Kynclová, Fakulta zdravotnických studií UPa
telefon 466 037 753