Veletrh Kariéra PLUS se blíží

Stávající studenti vysokých škol, ale i jejich absolventi a další zájemci o zaměstnání brzy dostanou další příležitost, jak se zorientovat na pracovním trhu. Blíží se totiž 8. a 9. březen a s nimi i další z řady veletrhů věnovaných zaměstnání – Kariéra PLUS. Ten už počtvrté pořádá Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO).

Reálným či budoucím žadatelům o práci se zde naskytne příležitost konzultovat své plány a možnosti uplatnění s potenciálními zaměstnavateli, získat cenné kontakty nebo se přinejmenším seznámit s příklady dobré praxe v oblasti rozvoje lidského kapitálu a zaměstnanosti.

Návštěvníci se zde budou moci zapojit také do tzv. tréninků rozvoje, které spočívají v hodinové konzultaci a konají se v odpoledních hodinách. Zaměřovat se budou kupříkladu na komunikační, prezentační či jazykové dovednosti nebo mohou simulovat prostředí tzv. Assessment centra. Téma tréninku je přitom plně na pořádající firmě. Na jednotlivé tréninky je však nutné se předem přihlásit online. Další součást veletrhu budou tvořit tzv. individuální setkání, která se budou konat vždy dopoledne. Jednotlivé firmy zde posluchačům nabídnou prezentaci své vlastní činnosti i možné podoby spolupráce. Předem přihlášení studenti a zájemci o práci se budu moci zúčastnit také organizovaných osobních pohovorů spojených s konzultací o předloženém životopisu a dalších záležitostech.

Veletrh Kariéra PLUS je největším veletrhem pracovních nabídek v Moravskoslezském kraji a stejně jako loni i letos organizátoři očekávají účast více než 100 firem. Uskuteční se v nové Aule VŠB-TUO, přičemž 8. březen bude plně patřit veletrhu pracovních příležitostí a den následující pak odborné konferenci. Na té se bude řešit, jak pomoci studentům a absolventům vysokých škol, aby se uplatnili na trhu práce a firmy získávaly kvalifikované zaměstnance. Více informací o veletrhu najdete zde.

Zdroj: www.vsb.cz/karieraplus

Další články k tématu

JOBS EXPO a LINGUA SHOW 2015

JOBS EXPO a LINGUA SHOW 2015

Pokud hledáte práci nebo brigádu, možná by vám k ní mohl dopomoci Mezinárodní veletrh pracovních příležitostí JOBS EXPO 2015. Uskuteční se ve čtvrtek a v pátek 12. – 13. března 2015 v pražské Incheba A. Půjde již o jeho 5. ročník. Zájemci zde budou mít možnost nejen se osobně seznámit se zaměstnavateli, kteří hledají nové pracovní síly, ale také se zúčastnit některého z desítek …

číst více
Veletrh pracovních příležitostí Kariéra PLUS na VŠB-TUO

Veletrh pracovních příležitostí Kariéra PLUS na VŠB-TUO

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) a zejména její Kariérní centrum pořádá další ročník veletrhu Kariéra PLUS. Uskuteční se v úterý 10. března 2015 od 9:00 – 15:00 hod. v aule VŠB-TUO. Jde o vůbec největší veletrh pracovních nabídek v Moravskoslezském kraji. Na akci jsou zváni nejen studenti a absolventi ostravských vysokých škol. Připravena zde bude řada stánků nejrůznějších zaměstnavatelů z ČR i ze …

číst více