Užijte si levné studentské léto

5. 7. 2007 | Studentský život

Většině z nás v peněžence leží zelená kartička ISIC. Jen málokdo však tuší, že díky ní může v létě ušetřit nemalý finanční obnos. Jste na cestě na nějaký festival? Míříte do zahraničí? Pak si určitě ISIC kartu nezapomeňte doma.

Hurá za zábavou Mezi nejatraktivnější letní slevy pro studenty patří snížené vstupné na některé letní hudební festivaly. Vstupenka pořízená s ISIC kartou může být až o stovku levnější. Navíc mezi kulturní akce, které zvýhodňují mladé lidi do 26 let, patří největší hudební akce u nás jako např. Sázavafest, Colours of Ostrava, Rock for People, Okolo Třeboně, Vizovické Trnkobraní a další.

ISIC v zahraničí Studentskou kartou ISIC můžete využít i při nákupu letenek, autobusových jízdenek, při zajišťování ubytování na vašich cestách nebo při vyřizování cestovního pojištění. ISIC kartu oceníte i při vašich letních cestách do zahraničí. Ve většině evropských zemích jako je Francie, Velká Británie, Slovensko, je tato zelená studentská karta široce akceptována.

Se studentským ISICem máte vždy nějakou tu slevu zaručenu. A to nejenom přes léto. Česká republika je totiž dlouhodobě vyhodnocována jako země s největší nabídkou studentských výhod v rámci 118 zemí mezinárodní konfederace pro cestování WYSETC. Slevu dostanete celoročně například při nákupu knih, pokud si chcete vyrazit na kole nebo jen třeba s kamarády na večeři. Ušetřit můžete i při nákupu sportovního zboží. Nabídka slev je opravdu široká, mládežnickou kartu v České republice přijímá více než 800 subjektů. Stačí mrknout na www.alive.cz. a začít si užívat to pravé studentské léto.

Zdroj fotografie: www.hrachovka.com