Úspěšné ukončení realizace projektu Rozvoj výzkumu a vývoje na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity

4. 1. 2011 | Tiskové zprávy

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích úspěšně ukončila realizaci projektu s názvem „Rozvoj výzkumu a vývoje na Ekonomické fakultě JU“, reg. číslo CZ.1.07/2.3.00/09­.0205, který byl podpořen Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschop­nost, oblast podpory 2.3 Lidské zdroje ve výzkumu a vývoji.

Hlavním z řady cílů projektu bylo zavedení nových standardů pro podporu vědy a výzkumu na Ekonomické fakultě včetně zapojení studentů do vědecko výzkumné činnosti. Tým řešitelů projektu připravil nový vědecký recenzovaný časopis Economisc Working Papers, jehož posláním je umožnit publikování a veřejnou odbornou diskusi vědeckých studií nad rámec standardních vědeckých a odborných článků. Projekt byl zaměřen i na rozšíření nabídky vzdělávání pro akademické pracovníky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Během dvou let trvání projektu bylo proškoleno 115 vědeckých pracovníků v 10 vzdělávacích modulech, které byly zaměřeny na podporu manažerských dovedností při řízení vědeckých projektů, podporu vědecko výzkumné činnosti a rozšíření jazykových kompetencí. Vzdělávací aktivity byly doplněny pořízením licencí k citačnímu software EndNote a přístupů do významných světových vědeckých databází. Projekt byl uzavřen mezinárodní vědeckou konferencí, která se uskutečnila v závěru roku v reprezentačních prostorách Hotelu Budweis.

Kontakt: Gabriela Mikešová, Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity, tel. 387772843