Univerzita třetího věku v Třinci

2. 4. 2003 | Aktuality

Univerzita třetího věku v Třinci přivítala 140 studentů – seniorů, kteří budou v průběhu čtyř semestrů studovat obor Společnost na prahu tisíciletí. V prvním ročníku budou mít semináře na téma Pohled na zdraví a nemoc v novém miléniu a Společenské vědy a kultura na prahu tisíciletí, ve druhém pak proberou Evropskou společnost na prahu tisíciletí a Základy informatiky a informační společnost.

Místostarostka Věra Palkovská, která se na otevření univerzity třetího věku v Třinci podílela, uvedla, že třinečtí radní o založení vlastní univerzity neuvažují, spolupráce s ostravskou univerzitou jim plně vyhovuje. Radnice zajistí nájmy prostor a lektory, studenti zaplatí režijní náklady, což činní pět set korun ročně. Výuka bude probíhat jednou za dva týdny, pro postup do dalšího ročníku je nutná návštěva nejméně šesti přednášek.

Zdroj: MF Dnes