Tradičně velký zájem o Karlovu Univerzitu

10. 4. 2003 | Aktuality

Ani letos si Univerzita Karlova v Praze nemůže stěžovat na nedostatek zájemců o studium. Jejich počet se ve srovnání s loňským rokem příliš nezměnil a převyšuje 44 tisíc zájemců. Nejvíce přihlášených – více než deset tisíc – tradičně zaznamenala Filozofická fakulta UK, která letos plánuje přijmout 1380 studentů.

Více než pět tisíc přihlášek zaznamenala fakulta právnická. Z uchazečů ale vybere pouze nejlepších 650.

Asi o tisíc studentů méně ve srovnání s fakultou právnickou projevilo zájem o studium na Pedagogické fakultě UK. Z více než čtyř tisíc zájemců míní fakulta do prvního ročníka přijmout přibližně 800.

Vysoké počty přihlášených na konkrétní fakulty odpovídají neutichajícímu zájmu o humanitní obory, studium psychologie a práva. Celkový počet přijatých studentů by se taky neměl výrazně lišit od toho loňského. Přesné informace o počtech přihlášených a přijatých studentů v minulém roce a počtech studentů, které jednotlivé fakulty plánují přijmou tento rok, najdete v článku Na jakých vysokých školách máte největší šanci uspět na našich stránkách.

Zdroj: www.lidovky.cz