Studenti Masarykovy univerzity prý milují vědu

12. 6. 2013 | Aktuality

Nejen složitá a poučná, ale i zábavná a srozumitelná může být věda. Masarykova univerzita spustila nový portál Milujeme vědu, který pomocí populárně naučných videí přibližuje některé přírodní jevy. První díly jsou věnovány fyzice a spolupracovali na nich studenti Přírodovědecké fakulty a zároveň členové Úžasného divadla fyziky.

„Chceme přitáhnout pozornost veřejnosti k tomu, co se děje v oblasti vědy a výzkumu na Masarykově univerzitě. Kromě zpráv o často složitých objevech vědců proto přinášíme i autorské texty akademiků o zajímavostech z jejich oborů a nově také videa, která se snaží podívat na běžný svět kolem nás pohledem vědců,“ uvedl David Povolný z Tiskového odboru Masarykovy univerzity.

V prvním dílu Badatelny studenti fyziky předvádějí, jak ověřit rychlost světla pomocí pravítka a kuchyňského spotřebiče.

Zdroj: muni.cz