Stop Slovákům! Hlásala fiktivní kampaň

8. 4. 2014 | Aktuality

Silné vášně vyvolala internetová stránka StopSlovakum.cz. Webová prezentace vyzývala k omezení počtu slovenských studentů na brněnských univerzitách. Některá slovenská média dokonce mylně informovala o tom, že v Brně vznikla nevraživá kampaň českých vysokoškoláků proti Slovákům studujícím v Brně. Jak se nakonec ukázalo, jednalo se pouze o školní cvičení.

„Jsme iniciativa brněnských studentů, jejímž cílem je omezit enormní příliv slovenských studentů na brněnské vysoké školy. Je třeba si uvědomit, že čeští studenti nemohou trpět kvůli nekvalitnímu vysokému školství na Slovensku,“ vítal návštěvníky webu kontroverzní text. Fiktivní nenávistná školní kampaň se lavinovitě rozšířila ze sociálních sítí až do slovenských bulvárních médií. Po vlně nevole autor, slovenský student politologie z Masarykovy univerzity, stránku zablokoval.

Brněnské vysoké školy jsou častým cílem slovenských uchazečů o studium. Jen na Masarykově univerzitě jich studuje necelých 6 tisíc, tedy přes 14 procent z celkového počtu studentů. Jak potvrzují sami Slováci, problémy v Česku nemají.

Foto: Sxc.hu