Soutěž Kyberrobot pro žáky ZŠ a SŠ

Děkan Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Technické univerzity v Liberci Zdeněk Plíva vyhlašuje 10. ročník soutěže vlastních robotických konstrukcí pro žáky základních a středních škol. 

Cílem kreativní soutěže a prověřit schopnosti a nápaditost studentů a také v nich vzbudit zájem o studium technických oborů. Zúčastnit se mohou jednotlivci i týmy do třech členů. Do soutěže se může přihlásit i více týmů ze stejné školy či zájmové organizace nebo stejný tým s více sestavami. Soutěží se ve dvou kategoriích, v každé ve dvou věkových skupinách (žáci ZŠ a žáci SŠ).

Kategorie A: Libovolný robot – libovolná sestava vlastních robotických konstrukcí podle invence soutěžících. Sestava může být doplněna světelnými, zvukovými nebo jinými efekty. Odborná komise zhodnotí choreografii a kreativitu sestavy, využití všech funkcí robota a dodržení časového limitu.

Kategorie B:Libovolný robot bude soutěžit na překážkové dráze sestavené podle zadání dostupného na: http://kyberrobot.tul.cz./ Robotická konstrukce musí trať projet samostatně, bez pomoci a vzdáleného ovládání. Odborná komise bude hodnotit celkovou dobu průjezdu robotické konstrukce všemi částmi překážkové dráhy.

Elektronická registrace je k dispozici na adrese http://kyberrobot.tul.cz./ Na stejné adrese jsou zveřejněny  ceny pro vítězné týmy a podrobná pravidla soutěže.

Uzávěrka registrace je 18. ledna.

Zdroj: tisková zpráva TUL

Zdroj fotografie: freeimages.com


kavanluc@gmail.com

Další články k tématu

Soutěž ekologicky zaměřených diplomek

Soutěž ekologicky zaměřených diplomek

Autoři studentských prací s přínosem pro ochranu životního prostředí se mohou hlásit do soutěžě „Jihočeská ratolest“. Šestým rokem ji vyhlásila Krajská síť environmentálních center (Krasec) a Jihočeský kraj. Vítězové získají finanční odměny ve výši 7000, 5000, nebo 3000 Kč, certifikát a pestrý balíček regionálních výrobků. Soutěžící mohou přihlásit své projekty, bakalářské či diplomové práce, které byly ukončeny, resp. …

číst více
Vyhrajte cestu do New Yorku!

Vyhrajte cestu do New Yorku!

Jestli studujete vysokou školu a máte 25. – 29. června 2014 volno, přihlaste se na celosvětovou soutěž s názvem „Mnoho jazyků, jeden svět“. Tu při příležitosti 70. výročí založení Organizace spojených národů pořádá United Nations Academic Impact (UNAI), agentura přidružená k OSN, ve spolupráci se společností ELS Educational Services. Soutěž si dala za úkol podpořit studium cizích jazyků, a to zejména …

číst více