První absolventské sponze a promoce na Univerzitě Pardubice

16. 6. 2010 | Tiskové zprávy

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi – ve středu 16. června – bakaláři a magistři Fakulty filozofické a v pátek 18. června absolventi z Fakulty chemicko-technologické.

Ve středu 16. června (v 9:30, 11:30 a 14:00 hod.) se v Aule Arnošta z Pardubic uskuteční slavnostní bakalářské sponze a magisterské promoce 121 absolventů Fakulty filozofické.

Z rukou děkana fakulty prof. PhDr. Petra Vorla, CSc. obdrží při slavnostním akademickém obřadu 84 absolventů oborů Humanitní studia a Německý jazyk pro hospodářskou praxi* diplom „bakaláře*“ a *titul „magistr*“ získá 37 absolventů oboru Učitelství anglického jazyka, Kulturní dějiny, Sociální antropologie nebo Religionistika.

2 nejlepší absolventi fakulty získávají Studentskou cenu rektora I. nebo II. stupně – ocenění, které je udělováno rektorem za vynikající studijní výsledky i mimořádně zdařilé zpracování a obhajobu závěrečné diplomové práce. Studentskou cenu rektora I. stupně obdrží absolvent Mgr. Petr Kalus ve studijním oboru Učitelství anglického jazyka, za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce „Výuka anglického jazyka u dětí předškolního věku.“ Studentskou cenu rektora II. stupně obdrží absolvent Mgr. Ladislav Nekvapil ve studijním oboru Kulturní dějiny, za vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce „Náboženské poměry na Chrudimsku v 17. a 18. století“.

V pátek 18. června (v 8:30, 10:30 a 13:30 hod.) proběhne v univerzitní aule slavnostní promoce 136 absolventů Fakulty chemicko-technologické:

• 103 inženýrů ve studijním programu Chemie, Chemické a procesní inženýrství, Chemie a technologie materiálů, Chemie a technologie potravin, Polygrafie,
  • 33 magistrů, absolventů studijního programu Speciální chemicko-biologické obory.

Studentskou cenu rektora I. stupně obdrží absolvent Ing. Petr Černošek ve studijním oboru Organické povlaky a nátěrové hmoty za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce „Korozně inhibiční účinnost nátěrů s obsahem kovového zinku a pigmentů nekovového charakteru.“ Další 3 absolventi fakulty – Mgr. Lucie Holubová, Ing. Tomáš Kratochvíl, Ing. Jan Večeřa – obdrží Studentskou cenu rektora II. stupně. 6 absolventů získává od děkana Fakulty chemicko-technologické prof. Ing. Petra Lošťáka, DrSc. zvláštní cenu Nadačního fondu Miroslava Jurečka za vynikající úroveň závěrečné diplomové práce. První cenu získal absolvent Ing. Nikola Peřinka ve studijním oboru Polygrafie s prací „Vlastnosti elektricky vodivých polymerních vrstev aplikovaných tiskem“. Dále budou uděleny dvě druhé a tři třetí ceny. Děkan fakulty udělí dalším šesti úspěšným absolventům Cenu děkana Fakulty chemicko-technologické, a to Ing. Zdeňku Burešovi, Ing. Filipu Exnarovi, Ing. Kateřině Ježkové, Ing. Janě Kubínové, Mgr. Kateřině Mairychové a Mgr. Evě Novotné. 3 zvláštní ceny uděluje absolventům společnost Cutisin, s.r.o a jednu cenu společnost Precheza a. s. Všechny ceny jsou spojeny s finanční odměnou.

Další slavnostní akademické obřady absolventů Univerzity Pardubice – bakalářské sponze nebo magisterské promoce proběhnou:

• ve čtvrtek 24. června a v pátek 25. června na Fakultě ekonomicko-správní,
  • ve středu 30. června na Fakultě zdravotnických studií,
  • ve čtvrtek 1. července a v pátek 9. července na Dopravní fakultě Jana Pernera,
  • v pátek 2. července na Fakultě elektrotechniky a informatiky,

další pak v září a říjnu:

• ve středu 8. září na Fakultě chemicko-technologické,
  • ve středu 13. října a ve čtvrtek 14. října na Fakultě ekonomicko-správní,
  • ve středu 27. října na Fakultě restaurování v Litomyšli.

Všichni absolventi Univerzity Pardubice získávají automaticky a zdarma k diplomu též dvojjazyčný dodatek k diplomu, tzv. Diploma Supplement, pro jehož vydávání získala Univerzita Pardubice v loňském roce mezinárodní osvědčení „Diploma Supplement Label“. Dodatek k diplomu vhodně doplňuje základní doklady o kvalifikaci a slouží zaměstnavateli nebo jiné vysoké škole v rámci Evropského společenství jako podrobnější informace o realizovaném studiu a dosaženém vzdělání. I proto je dodatek k diplomu vydáván dvojjazyčně, a to v českém a zároveň v anglickém jazyce.

Ing. Valerie Wágnerová

kancléřka – mluvčí Univerzity Pardubice