92 % absolventů MBA studia získá lepší pracovní místo

MBA titul se považuje za kvalifikační standard vrcholových manažerů. Doplní vám vědomosti, zvýší vaši hodnotu na trhu práce, přinese vyšší finanční ohodnocení a otevře vám dveře k zajímavým pracovním nabídkám. Z průzkumu institutu CEMI vyplývá, že celých 90 % absolventů získalo lepší pracovní uplatnění do jednoho roku od získání titulu. Více jak čtvrtina se po ukončení studia pustila do vlastního podnikání.

Průzkum provedený institutem CEMI zjišťoval dopady MBA studia v pracovní sféře. Celých 92 % absolventů uvádí, že se ve firemním žebříčku posunulo minimálně o jednu pozici výše nebo dostalo nabídku jiné pracovní příležitosti. 90 % z nich si polepšilo do jednoho roku od zakončení studia a 36 % dokonce ihned po obdržení titulu MBA. Dalším přínosem je vyšší finanční ohodnocení. Průzkum zjistil, že více jak třetina absolventů si pomohla ke zvýšení finančního ohodnocení až o 30 %. Jinou formu ohodnocení navíc získalo 20 % absolventů.

MBA studium připravuje studenty pro vyšší manažerské pozice a pomáhá jim k úspěšné kariéře. Průzkum institutu ukázal, že je výhodné i z hlediska návratnosti investic. Zhruba 60 % absolventů se jejich vložené finanční prostředky vrátily do dvou let po studiu, 40 % z nich dokonce již do jednoho roku. „Každý z dotázaných uvedl alespoň jeden benefit, který mu MBA studium přineslo. Jsme rádi, že studenti neoceňují jen získání samotného titulu MBA, ale i další výhody uplatnitelné v profesním životě,“ říká ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

64 % absolventů si cení především přínosu a praktického uplatnění získaných znalostí, 40 % nově získaných pracovních a osobních kontaktů a 24 % pociťuje celkově konkurenční výhodu na trhu práce. Výsledky průzkumu rovněž ukazují, že studium dodává odvahu k založení vlastního podnikání. Téměř třetina absolventů přiznává, že se díky získaným znalostem rozhodli založit vlastní firmu.

Zdroj: Průzkum institutu CEMI

Další články k tématu

Po které škole najdou absolventi největší uplatnění?

Po které škole najdou absolventi největší uplatnění?

Český rozhlas sesbíral data z desítek vysokých škol a porovnal úspěšnost jejich absolventů na pracovním trhu. Ta se liší i o desítky procent. Výzkum také zbořil některé mýty – například že by absolventi humanitních oborů hledali práci hůře než bývalí studenti techniky a exaktních věd. Nebo že je potřeba méně vysokoškoláků a více vyučených lidí – naopak absolventi středních odborných …

číst více
75 procent absolventů VŠ získává praxi již během studia

75 procent absolventů VŠ získává praxi již během studia

Podíl absolventů českých vysokých škol, kteří již během studia realizovali praxi ve svém oboru, roste. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment. Meziroční nárůst činí 8 %. Hlavní podíl na tom má vyšší motivace studentů najít si v budoucnu dobré pracovní uplatnění. To je na předchozí doložené praxi často velmi závislé, protože ji vyžaduje většina zaměstnavatelů. Praxi …

číst více