Příprava na zkoušku SAT začíná

1. 3. 2015 | Aktuality

Zkoušku SAT vytvořila a sama organizuje americká organizace College Board a slouží (podobně jako zkouška ACT) k ověření studijních předpokladů u uchazečů o studium bakalářských programů (undergraduate) ve Spojených státech amerických. Svým účelem se tedy dá do jisté míry připodobnit k českým Národním srovnávacím zkouškám Scio.

Zkoušku SAT vyžaduje u uchazečů většina amerických výběrových škol (ale nikoli všechny). Ten, kdo uvažuje o studiu bakalářského programu v USA, by si tuto zkoušku měl složit ideálně již na konci předposledního ročníku střední školy. Zkoušku lze totiž i několikrát opakovat a její výsledek může pomoci vybrat odpovídající univerzity (více o zkoušce SAT na jejích oficiálních stránkách).

Fulbrightova komise nyní pořádá bezplatný osmitýdenní přípravný kurz zaměřený na přípravu k této zkoušce. Bude probíhat každé úterý v době od 16:30 do 18:00 hod., a to od 10. března do 28. dubna 2015. Ideální je tedy i pro ty, kteří budou zkoušku skládat již 2. května.

Více informací najdete na www.fulbright.cz.

Zdroj: www.fulbright.cz