Přehled studentských tarifů: Volání a sms zdarma? Jde to!

Jako student nemusíte platit za volání ani SMSky poslané v rámci České republiky. Stačí, když si u jednoho ze tří našich operátorů pořídíte internet do mobilu. Kolik u kterého z nich zaplatíte, vám ukáže náš přehled.

T-Mobile – Tarif Student – jejich základní balíček za 399 Kč nabízí neomezené množství SMS zpráv, 100 volných minut volání do všech sítí a 2 GB internetu. Pokud si budete chtít data navýšit, pak si můžete připlatit 199 Kč a čerpat až 6 GB, což je maximum. Celkem tedy měsíčně zaplatíte 598 Kč.

O2 – [:kůl:] – to je 120 minut volání do všech sítí, neomezené SMS na čísla 02, ostatní SMS zprávy za 1,50 Kč a 5 GB internetu. Vše za 399 Kč měsíčně. Pro větší surfaře nabízejí také variantu za 499 Kč měsíčně, kde je o dalších 5 GB dat více. Nyní u O2 navíc získáte na 3 měsíce Spotify Premium zdarma.

Vodafone – #jetovtobě – za 499 Kč měsíčně si užijete neomezené volání a SMS do všech sítí, plus
10 GB dat. Každý další GB přikoupíte za 99 Kč.

 

A group of students having fun with smartphones after class.

 

Jestliže nemáte příliš velkou potřebu čerpání internetových dat a dáváte raději přednost nižším měsíčním platbám, pak je pro vás zcela jistě výhodnější pořídit si SIM kartu nebo převést své číslo k některému z virtuálních mobilních operátorů. Ceny u nich platí pro všechny, nejen pro studenty. Zde je přehled těch nejvýhodnějších z nich, včetně důležitých informací o poplatcích.

 

Sazka Mobil – Šťastný Tarif – zaplatíte 47 Kč měsíčně a voláte a píšete SMS do všech sítí za 0,90 Kč. Pokud budete potřebovat dokoupit internet, tak uhradíte dalších 47 Kč za každých 100 MB dat.

Go Mobil – tarif Na Míru – za 185 Kč měsíčně můžete mít například 100 volných minut a 50 volných zpráv do všech sítí. Nad rámec voláte za 1,50 Kč a píšete za 1,30 Kč. Dokoupení internetu vás bude stát 1 Kč za 1 MB. Převod stávajícího telefonní čísla máte zdarma, ale nová SIM karta vás přijde jednorázově na 199 Kč.

Callpro – ;-) – tarif za 29 Kč měsíčně. Za tento symbolický poplatek máte možnost volat do všech sítí za 1,80 Kč a psát SMSky za 1,25 Kč. Dokoupení internetových dat vás bude stát například 170 Kč za 600 MB.

One Mobile – Dohoda na jedničku – u tohoto operátora zaplatíte 30 Kč měsíčně a můžete do všech sítí volat za 1,50 Kč a psát za 1 Kč. U internetu platíte 1 Kč za 1 MB. Zde musíte počítat s jednorázovými poplatky. Za vystavení nové SIM karty 50 Kč nebo za převod vašeho současného telefonního čísla 150 Kč.

Brnkačkatel – Občas brnknu – od tohoto operátora jsme vybrali tarif za 100 Kč měsíčně, který zahrnuje 100 volných minut. Další minuty i SMS zprávy vás budou stát do jakékoliv sítě 1,50 Kč. K tomu si samozřejmě můžete přikoupit internet. Za 219 Kč získáte 600 MB. Převod telefonního čísla stojí navíc jednorázový poplatek 300 Kč. Za novou SIM kartu zaplatíte 100 Kč.

Connectica – Q60 – měsíčně uhradíte 125 Kč a můžete provolat 60 volných minut. Dále voláte do všech sítí za 1,69 Kč a SMSkujete za 1,39 Kč. U tohoto operátora bohužel není možnost mobilního internetu. Vstupní poplatky jsou 200 Kč za převod čísla nebo 100 Kč za novou SIM kartu.

Lama Mobile – Chytrá lama – za 249 Kč měsíčně si můžete vybrat 150 minut volání, 50 SMS zpráv a 150 MB dat. Nad rámec voláte a píšete za 1,50 Kč. Dalších 150 MB internetu si můžete dokoupit za
99 Kč.

U virtuálních operátorů zpravidla počítejte na začátku s úhradou zálohy. Ta se pohybuje různě v rozmezí 400 – 1000 Kč. Nicméně z této zálohy jsou vám pak postupně strhávány měsíční poplatky za váš tarif, takže o tuto částku nepřijdete.

 

Zdroje: t-mobile.cz, o2.cz, vodafone.cz, sazkamobil.cz, gomobile.cz, callpro.cz, onemobile.cz, brnkackatel.cz, ictmorava.cz, lamamobile.cz


redakce@vysokeskoly.cz

Další články k tématu

Proměna 60leté karty ISIC

Proměna 60leté karty ISIC

Myšlenka mezinárodní studentské karty vznikla v poválečné době, konkrétně v roce 1953. V období, kdy si Evropané začali zase zvykat na spolupráci napříč kontinentem a chtěli i svým studentům umožnit lepší budoucnost. Studentské organizace zase chtěly bránit znovu získaný mír, a věřily, že se jim to povede s pomocí poznávání nových kultur. Na mezinárodní studentské konferenci v Kodani v již zmíněném roce 1953 se …

číst více
Ať zůstane víc než prázdné půllitry

Ať zůstane víc než prázdné půllitry

Terezo, co všechno – kromě studia – patří mezi tvé aktivity? Mojí asi celoživotní vášní je práce s lidmi. Takže mimo aktivity, které se vážou na mé školní povinnosti, se podílím na organizaci akcí zaměřených převážně na mladé lidi. Aby to neznělo tak moc vznešeně, měla bych dodat, že se jedná hlavně o pořádání dětských táborů a jazykových nebo …

číst více