Představujeme: Díl třetí – Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity v Brně

13. 2. 2006 | Přijímací řízení

Škola v blízkosti brněnského výstaviště nabízí studentům široké spektrum oborů. Můžete se vzdělávat v oblasti Podnikového hospodářství, Ekonomické vědy, pokud jste humanitněji zaměření, lze si zapsat Evropská hospodářská, správní a kulturní studia. Fakulta se nachází v moderním prostředí a u přijímaček uspěje poměrně vysoký podíl uchazečů – asi 26 procent.

Podle mnoha názorů je výuka kvalitnější než na srovnatelné Ekonomicko-správní fakultě Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity (MZLU) či Podnikatelské fakultě Vysokého učení technického (VUT). Studenti si pochvalují široký záběr vědních disciplín, možnost uplatnění, ale také další přednosti. „Máme tu pěkný holky a vynikajicí menzu s výběrem pěti jídel,“ směje se dvacetiletý Petr, který právě zdárně dokončil třetí semestr. „Na vysoké úrovni je výuka cizích jazyků, jejíž kvalitu odborníci přirovnávají k jazykovým školám,“ pokračuje.

Přijímací zkoušky tvoří jako na většině fakult MU Test studijních předpokladů. Na tuto formu výběru uchazečů existují různé názory. Pokud se necítíte na „vyšší“ matematiku, u přijímaček se jí vyhnete, o to víc však narazíte při samotném studiu. TSP jsou nevýhodné pro pilné studenty, kteří mají dobré znalosti v oboru, ale potýkají se s horším logickým myšlením. TSP se svou strukturou podobají OSP na Fakultě sociálních studií, ale některá cvičení jsou odlišná. Také pro ně platí, že se dají tréninkem částečně nacvičit.

V čem tkví slabiny školy? „Někteří profesoři jsou příliš teoretičtí a ztrácejí kontakt s realitou a praxí. Škola každoročně nabírá asi dva tisíce studentů, takže je nás i přes velikost budovy vcelku hodně,“ stěžuje si Petr. „Také nás trápí předražený bufet,“ dodává s nadsázkou.

více na: http://www.muni.cz/…/result.html