Představujeme: Díl čtvrtý - Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice

14. 2. 2006 | Přijímací řízení

Baví vás biologie, hlavně somatologie, ale nechcete se stát lékařem či lékařkou? Láká vás vysoká škola v menším městě? Pak právě vás jistě zaujme Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice, který nabízí uchazečům studijní program Ošetřovatelství, a to ve formě tříletého bakalářského a dvouletého magisterského navazujícího studia.

V rámci bakalářského studijního programu se můžete přihlásit na obory Porodní asistentka a Všeobecná sestra. Přijímací zkouška se bude konat 12. června 2006. Znalosti uchazeče budou zjišťovány formou písemných testů z biologie a cizího jazyka. Podmínkou k přijetí ke studiu na Ústavu zdravotnických studií je úspěšně zakončené střední všeobecné či odborné vzdělání s maturitou a samozřejmě úspěšně vykonaná přijímací zkouška. Letos se ústav chystá přijmout 90 uchazečů o bakalářské studium Ošetřovatelství. Loni byl ke studiu přijat každý čtvrtý uchazeč. Student však nemusí své vzdělávání na tomto ústavu ukončit bakalářským titulem, může studovat dál a to v magisterském navazujícím oboru Ošetřovatelství. Velkou výhodou pro absolventy pardubické fakulty je, že je provozováno dle kritérií EU. Pokud vás toto studium zaujalo, nezapomeňte odeslat svou přihlášku, ať už tiskopisem či elektronicky, do 28.února 2006. Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice byl založen 1.1.2002. Dnes patří jeho studijní program Ošetřovatelství k deseti nejstudovanějším programům této státní vysoké školy.

Více informací najdete na webových stránkách http://www.upce.cz