Přednáška na téma kompaktnost v matematice na Univerzitě Pardubice Vydáno:24.11. 2011
Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Přednáška na téma kompaktnost v matematice na Univerzitě Pardubice

Tisková zpráva

Ve středu 23. listopadu 2011 se v posluchárně A2 Univerzita Pardubice uskuteční přednáška prof. RNDr. Ivana Netuky, DrSc. s názvem „Pojem kompaktnosti v matematice“. Akci pořádá pardubická pobočka Jednoty českých matematiků a fyziků, Katedra elektrotechniky, elektroniky a zabezpečovací techniky v dopravě Dopravní fakulty Jana Pernera a Ústav matematiky Fakulty ekonomicko-správní při Univerzitě Pardubice.

Program přednášky bude věnován vývoji matematické analýzy na konci 19. století a v prvních desetiletích století 20. Pozornost bude zaměřena zejména na cestu vedoucí od Borelovy věty k definici kompaktnosti v obecných prostorech. „Ukážeme, jak studium funkcí komplexní proměnné přivedlo É. Borela k větě o pokrytí. Dotkneme se oprávněnosti názvu Heine-Borelova věta a zdůrazníme význam pojmu kompaktnosti pro moderní matematiku,“ říká přednášející prof. RNDR. Ivan Netuka, DrSc., ředitel Matematického ústavu Univerzity Karlovy, který se odborně zaměřuje na matematickou analýzu, teorii potenciálu, míru a integrál, funkcionální analýzu a historii matematiky.

Přednáška se koná v budově univerzitní auly v Pardubicích a začíná v 17 hodin. Vstup je volný.

Bližší informace:
Ing. Dušan Čermák, Ph.D.
Univerzita Pardubice, Dopravní fakulta Jana Pernera
Katedra elektrotechniky, elektroniky a zabezpečovací techniky v dopravě
telefon 466 036 387
e-mail Dusan.Cermak@upce.cz

Ing. Valerie Wágnerová
kancléřka – mluvčí Univerzity Pardubice
telefon 466 036 555
e-mail promotion@upce.cz




Odběr newsletteru

Chci odebírat newsletter Vysokých škol

Pravidelné informace o studiu na vysokých školách, přijímacíh zkouškách...


Kalendář akcí

31.5.
2012

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, o.p.s.

Den otevřených dveří na vysoké škole Diplomacie a Public Relations

6.6.
2012

CEVRO Institut, o.p.s.

Dny otevřených dveří

Přehled důležitých termínů vysokých škol

Reklama


Facebook

Chcete vědět jako první o novinkách na serveru, o tom, co děláme a kde se s námi můžete potkat? Připojte se k nám na Facebooku.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu jednatele serveru VysokeSkoly.cz zakázáno. ISSN 1214-4312

Copyrights: VysokeSkoly.cz
Design:divDesign.cz
2000 - 2012