Právnická fakulta Univerzity Karlovy změní koncepci přijímacích zkoušek

8. 11. 2003 | Aktuality

Akademický senát rozhodl, že třetinu přijímacího testu na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy vypracuje externí organizace a vše nebude pouze na pedagozích fakulty. Chce tak předejít možným chybám, kvůli kterým bylo letos přijato o 300 studentů víc než obvykle.

Třetinu testu tedy vypracuje externí organizace. Vyloučeny z něj budou i nejproblema­tičtější otázky z logiky. Aka­demický senát dále nařídil kontrolu otázek a jejich řešení, aby nedošlo k chybám jako v loňském roce. Jak uvedl prorektor pro přijímací zkoušky právnické fakulty Jiří Hřebejk i vyhodnocení přijímacích zkoušek se o pár dní prodlouží. Bude to způsobeno další kontrolou testů.

Mělo by se tak předejít neočekávanému přijímání studentů, k jakému došlo v loňském roce. Po upozornění několika z nich, že odpovědi v testech nejsou správné a následném přehodnocení výsledků, muselo být přijato dalších 300 studentů. To samozřejmě ztížilo situaci na katedře, která je teď přelidněná. Ročník byl rozdělen do dvou skupin a přednášky se musí konat dvakrát. K násilnému snižování stavu ve zkouškovém období podle Hřebejka dojít nemá.

zdroj: ČTK