MENDELU: Polní den MendelAgro 2010

8. 6. 2010 | Tiskové zprávy

Pod názvem MendelAgro se skrývá 22. ročník tradičního setkání akademických pracovníků z oblasti rostlinné produkce se zástupci firem a odborné veřejnosti. Letošní ročník proběhne 10. června 2010 na polní pokusné stanici Školního zemědělského podniku v Žabčicích.

Z původního přátelského setkávání a výměny zkušeností z oblasti rostlinné produkce se akce díky širokému záběru řešených problémů a nabízených informací postupně rozrostla ve významnou událost navštěvovanou zástupci zemědělské praxe a odborné veřejnosti z jižní a střední Moravy a odborníky spolupracujícími s Mendlovou univerzitou v Brně z celé České republiky i ze zahraničí.

Pořadateli jsou Ústav agrosystémů a bioklimatologie, Ústav pěstování, šlechtění rostlin a rostlinolékařství Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, Ústav šlechtění a množení zahradních rostlin Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a Školní zemědělský podnik Žabčice Mendelovy univerzity v Brně.

Hlavním cílem je prohlídka porostů různých plodin pěstovaných v podmínkách teplé a sušší oblasti České republiky, seznámení odborné veřejnosti s vědeckými a výzkumnými aktivitami univerzity na úseku rostlinné produkce, prohloubení kontaktů akademických pracovníků se zemědělskou praxí na základě praktických ukázek výsledků z polních pokusů, konzultace a diskuse během prezentací v polních pokusech za účelem funkční zpětné vazby požadavků praxe na výzkum, vytvoření prostoru a podmínek pro vzájemnou výměnu zkušeností a informací o aktivitách a produktech mezi zástupci všech subjektů podílejících se na rostlinné produkci a jejím rozvoji v našem státě.

Media Relations – Ing. Kateřina L. Brettschneiderová

Mendelova univerzita v Brně