Plzeňská práva mohou přijít o akreditace

29. 6. 2011 | Aktuality

Právnické fakultě při Západočeské univerzitě v Plzni hrozí odnětí akreditací na některé obory. Akreditační komise ministerstva školství navrhla tento postup především proto, že k odchodu se chystá řada pracovníků fakulty. Pokud by návrh prošel, bylo by to poprvé, kdy by byla akreditace odňata veřejné vysoké škole.

Ohrožena je akreditace doktorského studijního programu Teoretické právní vědy a magisterský obor Právo a právní věda. To by znamenalo, že by do těchto oborů nesměli být přijímání další uchazeči, nesměly by se konat státní rigorózní zkoušky ani by fakulta nemohla udělovat titul JUDr.

Ministerstvo školství by mělo o osudu plzeňských práv rozhodnout do 120 dnů. Rozhodnutí by již nemělo ovlivnit stávající studenty, ani studenty přijaté do akademického roku 2011/2012.

Zdroj: Novinky.cz, ČTK

Zdroj fotografie: stock.xchng