Padesát vysokých škol poměří své síly ve sportovních soutěžích na akademických hrách

Zapište si do svých diářů datum 17. – 22. června 2018. V tyto dny se totiž budou v Brně konat multisportovní závody neboli České akademické hry. Jedná se o sportovní klání mezi studenty vysokých škol pořádané Českou asociací univerzitního sportu. Letos se bude konat již 17. ročník.

Letošní ročník této unikátní akce se rozhodla realizovat Fakulta sportovních studií Masarykovy Univerzity v Brně. Naše druhé největší město tak přivítá téměř 2000 sportovců z celkem 50 vysokých nebo vyšších odborných škol. Ti své síly změří ve 27 sportech. Můžete přijít omrknout klasické halové sporty jako je třeba basketbal, florbal, házenou nebo badminton. Příznivci bojových sportů mohou shlédnout zápasy v judu či karate. A na svalovce se budete moci podívat i v soutěži ve vzpírání. Na své si přijde i ten, kdo má rád vodní sporty, bude se totiž soutěžit v plavání a veslování. A kdo chce vidět něco trochu netradičního má možnost zajít si na soutěž v kuželkách, frisbee, aerobiku nebo na cyklistický závod.  A to není zdaleka všechno!

OLDG3Y0

Vítězové jednotlivých disciplín získají titul Akademický mistr nebo Akademická mistryně České republiky, medaili a řadu věcných cen. Během her také mají studenti možnost zúčastnit se zajímavých soutěží a bude pro ně uspořádána velkolepá studentská párty.

Akci můžete sledovat na Facebooku.

Více na www.ceskeakademickehry.cz.


redakce@vysokeskoly.cz

Další články k tématu

Olympionici z Pchjongčchangu stále čekají na odměnu za medaile

Olympionici z Pchjongčchangu stále čekají na odměnu za medaile

Sedm českých medailistů ze zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu doposud neobdrželo finanční odměnu za vybojované cenné kovy. Podle ministerstva školství je na vině Český olympijský výbor (ČOV). Ministerstvo školství kritizuje, že v minulosti hradil výbor olympionikům odměny pouze ze státních dotací, nikoliv z vlastních zdrojů. Výboru tak byla letos přidělena dotace ve výši 70 milionů, což byla …

číst více
Studená sprcha je horší než přeplavat Balt, říká Aneta Lokajová z VUT

Studená sprcha je horší než přeplavat Balt, říká Aneta Lokajová z VUT

Přeplavat sama kanál La Manch či ve štafetě Baltské moře z Polska do Švédska v pouhých třiadvaceti letech zvládla studentka Fakulty chemické VUT Aneta Lokajová. Dlouhodobě se věnuje dálkovému plavání. Před několika lety navíc přidala i zimní soutěže. Podle vlastních slov je přitom z rodiny nejvíc zimomřivá a otužování pod studenou sprchou příliš nedoporučuje. Když …

číst více