Padělatelé prodávali falešná maturitní vysvědčení

12. 9. 2003 | Aktuality

V Pardubicích byli zatčeni podvodníci, kteří za 8000 korun prodávali zájemcům maturitní vysvědčení opatřená podpisy a razítky.

Podle výpovědi pachatelů si tyto formuláře zakoupilo několik desítek lidí. Vysvědčení nesla razítko Integrované střední školy ekonomické a stavební v Liberci se sídlem v Revoluční ulici 13. Jde o fiktivní adresu – tato škola totiž ve skutečnosti neexistuje. Padělatelé si uvedením smyšlené střední školy zřejmě chtěli zajistit beztrestnost, podle právníků byl však  jejich předpoklad chybný.
Zatčení muži prodávali falešná maturitní vysvědčení po dobu několika měsíců, a to včetně návodu, jak v tiskopisu správně vyplnit absolvované předměty a známky. Padělané formuláře nabízeli zájemcům prostřednictvím Annonce. K zadržení podvodníků přispěli reportéři deníku Mladá fronta Dnes, kteří je vypátrali na základě anonymního oznámení. Padělatelé budou zřejmě obviněni z trestného činu spolupachatelství při padělání úřední listiny.

zdroj: ceskenoviny.cz