Cvičné maturitní testy od března zdarma

28. 1. 2011 | Aktuality

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy má v úmyslu poskytnout zdarma budoucím maturantům materiály k nácviku maturity. Školy je obdrží pod chráněným přístupem 1. března 2011, následně pak 22. března 2011 budou zveřejněny na webových stránkách Cermatu www.novamaturita.cz.

Školy a studenti tak dostanou k dispozici jak testy, tak i písemné práce z povinných předmětů, tedy z českého jazyka, matematiky a cizích jazyků.

„Věřím, že to maturantům pomůže v jejich přípravě a bude to mít pozitivní dopad na jejich výsledek při ostré stání maturitě,“ říká ministr školství Josef Dobeš. Ministerstvo se tak svými slovy distancuje od veškerých nabídek komerčních společností, které se zaštitují státní maturitou a nabízejí testy za poplatek. O zpoplatněné kurzy však zatím není podle serveru Aktualne.cz příliš velký zájem.

Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovywww.aktualne.cz

Zdroj fotografie: stock.exchange